Trwa ładowanie...
dkgjemk

Niemcy/ Firma z Koluszek zbudowała w Berlinie myjnię dla pociągów

W Berlinie została uruchomiona ekologiczna myjnia dla pociągów zbudowana przez polską firmę AGAT S.A. z Koluszek. Polski wykonawca wygrał w zeszłym roku przetarg ogłoszony przez koleje niemieckie Deutsche Bahn (DB). Wartość kontraktu to 5,5 mln euro.

Share
dkgjemk

W wydanym z tej okazji komunikacie Deutsche Bahn zwraca uwagę na ekologiczne zalety myjni oraz nowoczesność zamontowanych urządzeń, w tym funkcję odmrażania powierzchni pociągów. Instalacja ma 160 metrów długości i jest najdłuższą myjnią w stolicy Niemiec.

Myjnia na stacji Friedrichsfelde we wschodniej części Berlina od środy będzie obsługiwać szybką kolej miejską S-Bahn. Dzięki niej 200 pociągów kursujących na trasie wokół centrum miasta będzie co 14 dni otrzymywało nowy wygląd.

Zleceniodawcą projektu był berliński S-Bahn, spółka córka DB.

Dla firmy Agat była to pierwsza aktywność na terenie Niemiec i pierwszy kontrakt w roli generalnego wykonawcy. Konkurentami Polaków były niemieckie firmy specjalizujące się w tego typu obiektach.

dkgjemk

Agat pokonał konkurencję dzięki "najlepszym, dobrze przemyślanym rozwiązaniom technicznym oraz atrakcyjnej cenie" - czytamy w komunikacie DB. Niemieckie koleje zwracają uwagę na bardzo dobrą, niezawodną współpracę z polską firmą w trakcie realizacji inwestycji. Obecnie przygotowywany jest przetarg na myjnię w dzielnicy Gruenau.

Firma Agat zarejestrowała w ub. roku w Berlinie spółkę Achat Infrastruktur GmbH i tym samym jest kolejnym polskim inwestorem w Niemczech oferującym nowoczesne i konkurencyjne rozwiązania inżynieryjne. Łączna wartość polskich inwestycji w RFN przekroczyła 1,3 mld euro - poinformowała PAP radca wydziału promocji handlu i inwestycji ambasady RP w Berlinie Danuta Dominiak-Woźniak.

Z Berlina Jacek Lepiarz

dkgjemk

Podziel się opinią

Share
dkgjemk
dkgjemk