Trwa ładowanie...
pkp

Niemcy wjeżdżają na polskie tory

Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", DB Bahn rozpoczął starania o licencję na kolejowe przewozy pasażerskie dla polskiego oddziału koncernu. Według gazety, otrzyma ją najdalej w marcu, a pasażerów zacznie wozić jeszcze w tym roku.

Share
Niemcy wjeżdżają na polskie tory
Źródło: Jupiterimages
d4khidk

Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", DB Bahn rozpoczął starania o licencję na kolejowe przewozy pasażerskie dla polskiego oddziału koncernu. Według gazety otrzyma ją najdalej w marcu, a pasażerów zacznie wozić jeszcze w tym roku.

Z informacji gazety wynika, że Niemcy poważnie rozważają uruchomienie pociągów na czterech najważniejszych trasach w Polsce: z Warszawy do Gdyni, Katowic, Krakowa i Poznania.

Według dziennika będzie to oznaczało wojnę o polskiego pasażera. Na najpopularniejszych trasach rywalizują już bowiem dwie polskie spółki: państwowe PKP Intercity oraz przekazane samorządom Przewozy Regionalne.

Polskie przedstawicielstwo DB Bahn nie potwierdziło informacji gazety. Przyznaje jedynie, że trwa przepisywanie na DB Bahn licencji wydanej dla PTK Rybnik. Szczegóły w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Gazeta Prawna w internecie www.gazetaprawna.pl

d4khidk

Podziel się opinią

Share
d4khidk
d4khidk