Trwa ładowanie...
d2qc5ob

Niemieckie koleje chcą wykończyć polskiego konkurenta?

Niemieckie koleje Deutsche Bahn mogą zablokować unijne subwencje dla PKP Intercity - donosi "Nasz Dziennik". Gazeta przypomina, że Niemcy chcą wejść na nasz rynek przewozów pasażerskich.
Share
Niemieckie koleje chcą wykończyć polskiego konkurenta?
Źródło: Jupiterimages
d2qc5ob

Na razie projekt budowy kolei dużych prędkości realizowany jest w Polsce w żółwim tempie. Walcząc o jak najlepsze warunki dla rozwoju swych kolei na wspólnym europejskim rynku, będąc największym płatnikiem do unijnego budżetu, Niemcy - według "Naszego Dziennika" - mogą próbować zablokować unijne subwencje dla PKP Intercity, widząc w tej spółce poważnego konkurenta. Oficjalnie jednak temu zaprzeczają - czytamy w gazecie.

"Nasz Dziennik" pisze, że od przyszłego roku w całej Unii Europejskiej zostaną otwarte tory dla transportu pasażerskiego. Oznacza to, że na polskim rynku pojawią się także niemieckie pociągi. PKP Intercity, aby sprostać konkurencji, muszą dokonać modernizacji taboru. W tym celu przewoźnik postanowił zakupić 20 nowoczesnych superszybkich pociągów za około półtora miliarda złotych.

Okazuje się jednak, że modernizacja polskiego taboru pasażerskiego, poprzez zakup nowoczesnych pociągów, nie leży w interesie niemieckiego narodowego przewoźnika Deutsche Bahn, gdyż koncern się obawia, że Polacy, mając nowoczesny sprzęt, staną się zbyt konkurencyjni i odbiorą im klientów zarówno w Niemczech, jak i w Polsce - pisze "Nasz Dziennik".

d2qc5ob

Podziel się opinią

Share
d2qc5ob
d2qc5ob