Trwa ładowanie...
d1wqtrw

Nieoficjalnie: prezydent będzie konsultował plan ws. przyjęcia euro

25.01. Warszawa (PAP) - Prezydent będzie konsultował z koalicją i opozycją plan działania zakładający, że decyzja ws. ewentualnego wejścia Polski do strefy euro zapadłaby w 2015 r....
Share
d1wqtrw

25.01. Warszawa (PAP) - Prezydent będzie konsultował z koalicją i opozycją plan działania zakładający, że decyzja ws. ewentualnego wejścia Polski do strefy euro zapadłaby w 2015 r. po wyborach prezydenckich i parlamentarnych, a wcześniej nasz kraj spełniłby niezbędne kryteria - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP z Kancelarii Prezydenta, intencją Bronisława Komorowskiego jest "oddzielenie procesu przygotowań do wejścia do strefy od procesu podejmowania decyzji o wejściu".

Według źródeł PAP, w tej sprawie zebrać się ma Rada Gabinetowa, czyli rząd pod przewodnictwem prezydenta.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że według prezydenta jednym z elementów przygotowań Polski do podjęcia decyzji o ewentualnym wejściu do strefy powinno być spełnienie nie tylko kryteriów z Maastricht, ale także obniżenie stopy bezrobocia o co najmniej kilka punktów procentowych.(PAP)

hgt/sdd/mok/ mag/

d1wqtrw

Podziel się opinią

Share
d1wqtrw
d1wqtrw