Trwa ładowanie...
db96i9u
db96i9u

Novatis ma list intencyjny ws. zabezpieczenia finansowania w wysokości 10 mln zł

Warszawa, 21.05.2015 (ISBnews) - Novatis (w trakcie zmiany nazwy na SPAC I S.A.) podpisał list intencyjny z firmą doradczą reprezentującą grupę inwestorów instytucjonalnych z Polski, dotyczący zabezpieczenia finansowania projektu SPAC I w wysokości 10 mln zł (ok. 3 mln USD). Kapitał zostanie dostarczony spółce po zatwierdzeniu przez inwestorów transakcji przejęcia.
Share
db96i9u

"W związku ze zmianą strategii biznesowej spółka planuje stać się spółką celowa poszukującą celu przejęcia (ang. SPAC - Special Purpose Acquisition Company). Novatis planuje przejęcie spółki o ustabilizowanym biznesie i sytuacji finansowej, działającej w Europie lub Ameryce Północnej, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z sektora nowych technologii lub sektora life science" - czytamy w komunikacie.

Strategia wykorzystywania spółek SPAC jest sprawdzonym modelem w Ameryce Północnej i na rynkach kapitałowych na całym świecie, zaznaczono w informacji.

"Cieszymy się z podjęcia współpracy z Crescendo Communications LLC, międzynarodową agencją relacji inwestorskich i doradztwa strategicznego, posiadającą duże doświadczenie w reprezentowaniu spółek giełdowych na całym świecie oraz EQUIMAXX LLC, spółką doradczą specjalizującą się w przeprowadzaniu transakcji odwrotnego przejęcia i dostarczaniu elastycznych form finansowania dla spółek publicznych (ang. ELF - equity line financing)" - powiedział przyszły prezes Novatis Mariusz Chłopek, cytowany w komunikacie.

db96i9u

Dodał, że partnerzy wspomogą firmę w procesie pozyskiwania i oceny odpowiednich kandydatów do przejęcia.

?Dzięki pozyskanemu zabezpieczeniu finansowania w wysokości 10 mln zł, mamy możliwość zidentyfikowania dla Novatis atrakcyjnych spółek z rynku niepublicznego, potencjalnych celów przejęcia, które jak wierzymy przyniosą wysoką stopę zwrotu dla naszych akcjonariuszy. W szczególności poszukujemy spółek ze sprawdzonym biznesem, w defensywnej niszy rynkowej, o dużym potencjale wzrostu i zarządzanych przez doświadczony zespół. Korzyścią dla właścicieli spółek jest zapewnienie dostarczenia finansowania, notowanie spółki na rynku regulowanym GPW wkrótce po zakończeniu transakcji przejęcia oraz eliminacja złożoności procesu upublicznienia spółki" - podsumował Chłopek.

Novatis notowany jest na rynku NewConnect od 2010 r.

(ISBnews)

db96i9u

Podziel się opinią

Share
db96i9u
db96i9u