Trwa ładowanie...
d3nqnc8

Novitus oczekuje kontynuacji tendencji wzrostowej w IV kw.

09.11. Warszawa (PAP) - Novitus oczekuje kontynuacji tendencji wzrostowej w wynikach grupy w IV kw. Obecnie spółka pracuje na 100 proc. wykorzystania mocy produkcyjnych, aby...

Share
d3nqnc8

09.11. Warszawa (PAP) - Novitus oczekuje kontynuacji tendencji wzrostowej w wynikach grupy w IV kw. Obecnie spółka pracuje na 100 proc. wykorzystania mocy produkcyjnych, aby przygotować się do silnego wzrostu na rynku fiskalnym w 2011 r. - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele spółki.

"W III kw. mocno zwiększyliśmy dynamikę wyników, ale należy pamiętać, że mimo wszystko był to kwartał słabszy dla rynku fiskalnego oraz pozostałego segmentu rozwiązań dla handlu i usług. Sektor ten nadal działał w warunkach spowolnienia gospodarczego, a przy tym nie było żadnych nowych grup podatników objętych obowiązkiem fiskalizacji" - powiedział Bogusław Łatka, prezes Novitusa.

W III kw. Novitus zwiększył zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej o 25 proc. r/r do 3,47 mln zł, zysk operacyjny o 27 proc. do 4,47 mln zł, a przychody wzrosły o 43 proc. do 26,71 mln zł.

Prezes poinformował, że za wzrost wyników w III kw. odpowiadał popyt na urządzenia z kopią elektroniczną, kontrakty realizowane dla klientów sieciowych m.in. PKN Orlen, popyt ze strony taksówkarzy, którzy wymieniają urządzenia zakupione w 2003 r. i eksport.

d3nqnc8

"Nasz cel na czwarty kwartał to kontynuacja trendu wzrostowego i uważamy, że jest to realne. Za wzrost w IV kw. będą odpowiadały te same czynniki, co w III kw., a poza tym także sprzedaż nowych produktów software'owych spółki Insoft, zwiększony popyt na systemy automatycznej identyfikacji i wagi, wprowadzenie do oferty kolejnych urządzeń z kopią elektroniczną, rozpoczęcie sprzedaży na rynek +lekarzy i prawników+ i wzrost rynku systemów i oprogramowania do hoteli i gastronomii" - powiedział Łatka.

Prezes potrzymał zapowiedzi, że w w 2011 r. Novitus może zanotować dwucyfrowy wzrost na każdym poziomie rachunku wyników oraz, że przychody z segmentu fiskalnego mogą wzrosnąć o ponad 50 proc.

"Objęcie obowiązkiem fiskalnym lekarzy i prawników spowoduje skokowy wzrost sprzedaży, szczególnie w I i II kw. przyszłego roku. W tym roku zanotujemy rekordową produkcję i sprzedaż urządzeń fiskalnych, a w przyszłym roku padnie kolejny rekord. Zwiększaliśmy ostatnio wykorzystanie mocy produkcyjnych i obecnie moce w Novitusie są wykorzystane prawie na 100 proc." - powiedział Łatka.

"Przy wzrośnie wyników chcemy w przyszłym roku utrzymać poziom rentowności. Nie wykluczam, że możemy go nawet zwiększyć, dzięki sprzedaży nowych urządzeń i efektowi skali" - dodał.(PAP)

gsu/ gor/

d3nqnc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nqnc8