Nowa edycja szkoleń dla pracowników samorządowych
7 stycznia br. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji rozpoczęło nabór do kolejnej edycji szkoleń
dla pracowników samorządowych z procedur administracyjnych i technik prawodawczych w ramach
projektu systemowego Dobre prawo
7 stycznia br. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji rozpoczęło nabór do kolejnej edycji szkoleń dla pracowników samorządowych z procedur administracyjnych i technik prawodawczych w ramach projektu systemowego Dobre prawo - sprawne rządzenie (Działanie 5.2 PO KL).
Ogółem przewidziano ponad 1000 miejsc dla pracowników samorządowych z całej Polski. Szkolenia rozpoczną się na początku marca i potrwają do czerwca br. W ofercie szkoleniowej są następujące bloki tematyczne: kodeks postępowania administracyjnego (ordynacja podatkowa)
, techniki legislacyjne, zagospodarowanie przestrzenne, świadczenia rodzinne i pomoc społeczna, podatki i opłaty lokalne, ochrona środowiska, papierowy i elektroniczny obieg dokumentów. Osoby, które znalazły się na listach rezerwowych w naborze prowadzonym w 2012 r. będą miały pierwszeństwo we wzięciu udziału w szkoleniach w 2013 roku.
Zainteresowani otrzymają wszelkie niezbędne informacje na temat rekrutacji dzwoniąc pod numery telefonów: (22) 245 58 99; (22) 245 59 11 lub (22) 245 59 03 lub wysyłając pytania na adres mailowy: dobreprawo@mac.gov.pl .
Ideą projektu systemowego Dobre prawo - sprawne rządzenie jest poprawa jakości aktów prawa miejscowego oraz decyzji administracyjnych wydawanych przez jednostki samorządu terytorialnego, jak również poprawa jakości rozstrzygnięć organów nadzorujących i kontrolujących działalność JST. Działanie to obejmuje sześć obszarów: szkolenia i doradztwo dla pracowników JST; szkolenia e-learningowe dla pracowników JST (służba przygotowawcza); wsparcie szkoleniowo-doradcze dla pracowników organów nadzoru (Regionalne Izby Obrachunkowe i Urzędy Wojewódzkie); wsparcie szkoleniowo-doradcze dla etatowych i pozaetatowych członków Samorządowych Kolegiów Odwoławczych; wsparcie eksperckie dla Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu oraz wsparcie dla Komitetu Regionów.
Projekt realizowany jest w partnerstwie z Wydziałami Prawa i Administracji: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.
(AS)