Trwa ładowanie...
d4m78t8
d4m78t8

Nowa ocynkownia będzie kosztowała Polimex 265 mln zł

29.9.Warszawa (PAP) - Polimex Mostostal rozpoczął właśnie budowę nowej ocynkowni w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Siedlcach, dzięki czemu podwoi zdolności...
Share
d4m78t8

29.9.Warszawa (PAP) - Polimex Mostostal rozpoczął właśnie budowę nowej ocynkowni w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Siedlcach, dzięki czemu podwoi zdolności produkcyjne - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

"Inwestycja jest zlokalizowana w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Siedlcach. Spółka planuje zainwestować ogółem 265 mln zł, sama budowa nowej fabryki pochłonie zaś 210 mln zł" - napisano w komunikacie.

O nowej ocynkowni mówił już PAP na początku września szef Polimeksu-Mostopstalu Konrad Jaskóła, który stwierdził wtedy, że do połowy przyszłego roku spółka podwoi swoje zdolności produkcyjne w siedleckiej fabryce, która produkuje m.in. konstrukcje stalowe i kraty podestowe.

Siedlecka fabryka działa w najbardziej rentownym segmencie grupy, który realizuje najwyższe marże.

Jaskóła mówił PAP, że dzięki zlokalizowaniu fabryki w specjalnej strefie spółka skorzysta z ulgi w podatku do 2017 roku i będzie mogła odpisać do 40 proc. nakładów inwestycyjnych.(PAP)

pif/ ana/

d4m78t8

Podziel się opinią

Share
d4m78t8
d4m78t8