Trwa ładowanie...
d2ajx5u

Nowa strategia Polimeksu ma zostać zatwierdzona do połowy roku

Warszawa, 24.03.2015 (ISBnews) - Polimex-Mostostal chce przyjąć nową strategię do połowy bieżącego roku, poinformował p.o. prezesa Maciej Stańczuk. Istotną jej częścią będzie działalność zagraniczna.

Share
d2ajx5u

"Do połowy roku będziemy chcieli zatwierdzić nową średnioterminową strategię. Patrzymy również na rynki zagraniczne, dlatego istotną jej częścią będzie działalność za granicą" - powiedział Stańczuk podczas konferencji prasowej.

Prezes dodał, że spółka będzie koncentrować się na energetyce i petrochemii, ale rozważy wejście w nowe obszary działalności.

"Myślimy o nowych kierunkach, analizujemy zaangażowanie w gazowe sieci przesyłowe, sieci energetyczne i PPP, które powinno się szybko rozwijać" - wyjaśnił Stańczuk.

d2ajx5u

Spółka nie zamierza natomiast powrócić do projektów drogowych z wyjątkiem działalności spółki PRInż-1.

"Zobaczymy za 1,5-2 lata, co zrobimy z PRInż-1, która będzie wykorzystywać referencje Polimexu w budownictwie drogowym" - powiedział Stańczuk.

Prezes poinformował także, że spółka chce zaniechać budownictwa kubaturowego i przemysłowego, a także działalności produkcyjnej, która zostanie sprzedana.

"Proces sprzedaży zakładu w Siedlcach jest skomplikowany, to zorganizowana część przedsiębiorstwa, jednak przebiega zgodnie z harmonogramem. Przed Świętami możemy domknąć wstępną umowę" - poinformował Stańczuk.

d2ajx5u

Zmiany w spółce i zaniechanie działalności produkcyjnej poprowadzą do rebrandingu.

"Na rebranding przyjdzie czas prawdopodobnie w przyszłym roku" - podsumowała wiceprezes Joanna Makowiecka-Gaca.

W 2014 r. Polimeks-Mostostal równolegle do realizacji zadań wynikających z podpisanych kontraktów, kontynuował program restrukturyzacji operacyjnej i majątkowej, zgodnie z zawartym 30 lipca 2014 r. aneksem do umowy w sprawie zasad obsługi zadłużenia. Wśród wprowadzonych zmian było przejście na strukturę holdingową grupy kapitałowej, celem redukcji kosztów.

Polimex-Mostostal to czołowa grupa budowlana na polskim rynku.

(ISBnews)

d2ajx5u

Podziel się opinią

Share
d2ajx5u
d2ajx5u