Trwa ładowanie...

Nowak: połączenie LOT-u z portami lotniczymi to interesująca koncepcja

Połączenie LOT-u z portami lotniczymi w Polski Holding Lotniczy to bardzo interesująca koncepcja - oświadczył minister transportu Sławomir Nowak. Jak dodał, wspólnie z ministrem skarbu pracuje nad ostatecznym uzdrowieniem LOT-u.
Share
Nowak: połączenie LOT-u z portami lotniczymi to interesująca koncepcja
Źródło: Thinkstockphotos
d45s9gn

- Wspólnie z ministrem skarbu pracujemy nad rozwiązaniem, które uchroni miejsca pracy w LOT, uchroni tę spółkę przed jakimś niebezpiecznym rozwiązaniem, najgorszym scenariuszem i w końcu ją uzdrowi - oświadczył Nowak na konferencji prasowej, poproszony o komentarz do medialnych doniesień na temat planów utworzenia Polskiego Holdingu Lotniczego. Według nich w holdingu miałyby się znaleźć m.in. LOT, wydzielony z PPL operator warszawskiego lotniska Chopina i działające na nim spółki serwisowe.

- Każdy koncept, który może być jakimś strategicznym rozwiązaniem tego problemu, jest godny zainteresowania. Nie wykluczałbym żadnego rozwiązania - mówił Nowak.

Ocenił, że Polski Holding Lotniczy jest interesującą koncepcją, bo - jak mówił - "w jedności siła". "Jeśli skonsolidujemy kilka podmiotów, może pojawić się pozytywny efekt synergii i wtedy będziemy mieli silne porty lotnicze i silnego przewoźnika lotniczego" - dodał minister transportu.

- Problem istnienia LOT i zapewnienia Polakom środków transportu lotniczego w postaci naszej narodowej linii lotniczej jest istotny - zapewnił też Nowak.

d45s9gn

Podziel się opinią

Share
d45s9gn
d45s9gn