Trwa ładowanie...
gddkia

Nowe drogi. Najbliższe lata w woj. kujawsko-pomorskim pod znakiem S5

W woj. kujawsko-pomorskim powstanie blisko 130 km dróg ekspresowych - przetną one całe województwo z południa na północ. W bydgoskim Oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano w ubiegłym roku umowy na zaprojektowanie i budowę wszystkich odcinków prawie 130 km drogi ekspresowej S5. Pierwsze otwarcia zapowiedziano na rok 2018.
Share
Nowe drogi. Najbliższe lata w woj. kujawsko-pomorskim pod znakiem S5
Źródło: WP.PL, Fot: Wojciech Stróżyk / Reporter
d2w4cgh

Droga ekspresowa S5 to jedna z największych inwestycji realizowanych w kraju. Trasa biegnąca z południa w kierunku północnym łączyć będzie cztery wielkie aglomeracje: Wrocław, Poznań, Bydgoszcz oraz Gdańsk, stając się tym samym jedną z głównych dróg o podstawowym charakterze dla gospodarki kraju.

Trasa S5 przebiegać będzie od autostrady A1 w Nowych Marzach koło Grudziądza do Mielna na granicy z Wielkopolską.

Po podpisaniu umów na poszczególne odcinki, rozpoczęto prace projektowe. Po ich zakończeniu wyznaczone zostaną działki i tereny przewidziane do wykupu.

d2w4cgh

Nadal trwają prace przy budowie obwodnicy Brodnicy, która ma być gotowa w połowie tego roku. Budowana jest również obwodnica Inowrocławia, której otwarcie zapowiedziano na drugą połowę przyszłego roku.

W roku 2015 bydgoski Oddział GDDKiA przeprowadził również remonty na prawie 30 km dróg krajowych województwa kujawsko-pomorskiego.

d2w4cgh

Podziel się opinią

Share
d2w4cgh
d2w4cgh