Trwa ładowanie...
Newseria
warszawa
18-09-2014 08:01

Nowe galerie handlowe w Warszawie

Jeszcze w tym roku ruszy budowa Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce. Deweloper, firma Globe Trade Centre, ma już niezbędne pozwolenia i wkrótce wystąpi o pozwolenie na budowę. Toczą się już zaawansowane negocjacje z pierwszymi najemcami z segmentów modowego i restauracyjnego. Dobrze przebiegają też przygotowania do rozpoczęcia budowy Galerii Wilanów

djyhv9q
djyhv9q

.

‒ Galeria Północna i Galeria Wilanów to główne projekty, nad których rozwojem obecnie pracujemy. Oczekujemy, że budowa Galerii Północnej ruszy w drugiej połowie tego roku. Galeria Wilanów jest nieco z tyłu, ale również na dobrej drodze – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Thomas Kurzmann, prezes zarządu Globe Trade Centre.

Zgodnie z zapowiedzią Kurzmanna budowa Galerii Północnej może ruszyć późną jesienią tego roku. Obiekt ma powstać przy ulicy Światowida na warszawskiej Białołęce. Będzie tam ok. 250 lokali pod wynajem o łącznej powierzchni ok. 64 tys. metrów kw., a otwarcie zaplanowano na drugą połowę 2016 r.

djyhv9q

Nieco później ruszą prace w Galerii Wilanów przy ul. Przyczółkowej. Tam również znajdzie się ok. 250 lokali o nieco większej powierzchni (docelowo ok. 76,5 tys. metrów kw. budowane w dwóch etapach). Otwarcie zaplanowano na pierwszą połowę 2017 r.

Jak podkreśla Kurzmann, bez problemów przebiega współpraca z lokalnymi społecznościami oraz pozyskiwanie dokumentacji dla obydwu inwestycji GTC.

‒ Cieszy nas także odzew ze strony naszych najemców. Jest on bardzo pozytywny w obydwu przypadkach, więc jesteśmy przekonani, że to będzie sukces pod względem wynajmu. Pewne umowy wynajmu zostały już podpisane, ale oczywiście naprawdę ruszy to po uzyskaniu pozwolenia na budowę – mówi Kurzmann.

Zdradza, że negocjacje są szczególnie zaawansowane z najemcami z sektora modowego oraz sieciami restauracyjnymi. Pozyskanie najemców tego typu to priorytet GTC i jak ocenia Kurzmann, stan zaawansowanie tego procesu jest bardzo zadowalający.

Dodaje, że budowy Galerii Wilanów nie powinny powstrzymać problemy infrastrukturalne. Dotyczyły one przede wszystkim sieci drogowej w tej dzielnicy. Kurzmann przekonuje jednak, że większość problemów została już rozwiązana, a do końca roku powinny one zniknąć całkowicie. Deweloper planuje m.in. budowę tunelu pod ul. Przyczółkową.

djyhv9q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djyhv9q