Trwa ładowanie...
oszustwo

Nowe oszustwo. Urząd Patentowy ostrzega przed fałszywymi fakturami

Nowy pomysł oszustów. Tym razem podszywają się pod Urząd Patentowy. Uważajcie na e-maile oraz zwykłe listy, w których pojawia się oferta przyznania patentu po wpłaceniu pieniędzy na konto lub opublikowania informacji na dedykowanych stronach internetowych.

Share
Nowe oszustwo. Urząd Patentowy ostrzega przed fałszywymi fakturamiŹródło: East News, fot: Stawinski/REPORTER
d2p7rrr

Jak podaje rmf24.pl, Urząd Patentowy złożył już zawiadomienie do prokuratury. - Może to być fałszywe wezwanie do zapłaty na konto fałszywego pomysłodawcy, który w ten sposób chce się wzbogacić. Wezwania opiewająna różne kwoty: od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych - ostrzega dr Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego.

- Ta firma nie daje żadnego prawa, żadnego patentu. Firmy chcą wpisywać do rzekomych rejestrów, których tak naprawdę nie ma. Robią to, wysyłając listy z naszą nazwą. Kwoty gromadzone przez oszustów nigdy nie trafią do budżetu państwa - podkreśla.

"Należy podkreślić, że wskazane wyżej działania nie mają związku z działalnością Urzędu Patentowego, nie są przez Urząd inspirowane ani autoryzowane. Urząd Patentowy nie współpracuje z podmiotami składającymi takie oferty, w szczególności z firmami używającymi nazw: TM Publisher, ORF Ogólnopolski Rejestr Firm oraz Administracja Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych Sp. z o.o." - podaje na swojej stronie Urząd.

Co druga firma w Polsce nie jest przygotowana na atak hakerów

Jeżeli otrzymamy wezwanie do zapłaty lub fakturę przypominające o upływającym okresie ochronnym lub związane z publikacją informacje o przedmiotach własności przemysłowej, zanim zapłacimy to:

  1. sprawdźmy uważnie i upewnijmy się, czy wezwanie do zapłaty jest z Urzędu Patentowego RP. Pamiętajmy, że Urząd Patentowy RP nie wystawia faktur i nie korzysta z usług podmiotów trzecich przy pobieraniu opłat urzędowych;

2 upewnijmy się, że wpłacamy pieniądze na numer konta Urzędu Patentowego RP:
NBP O/O Warszawa: 93 1010 1010 0025 8322 3100 0000,

  1. skontaktujmy się, w razie jakichkolwiek wątpliwości, z Urzędem Patentowym RP (tel. 22 579 05 55) lub ze swoim pełnomocnikiem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2p7rrr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p7rrr
d2p7rrr