Trwa ładowanie...
dgww36r

Nowe projekty w płockim parku technologicznym za 290 mln zł

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (PPPT), wspólne przedsięwzięcie PKN Orlen i miasta Płocka, rozpocznie przygotowania do realizacji dwóch nowych inwestycji o wartości 290 mln zł.

dgww36r
dgww36r

Jak poinformowały w komunikatach biuro prasowe płockiego koncernu i Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, projekty zostaną dofinansowane ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, kwotą przeszło 95 mln zł?

W sprawie nowych inwestycji preumowy dotyczące unijnego dofinansowania podpisali wicemarszałek woj. mazowieckiego Stefan Kotlewski oraz zarząd PPPT. Projekty te dotyczą rozwoju działalności technologicznej oraz naukowo-badawczej.

- Projekty Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego zasługują na szczególną uwagę ze względu na swój innowacyjny charakter, nie tylko w wymiarze lokalnym, ale i całego województwa. To jedyne tego typu przedsięwzięcie na Mazowszu - stwierdził cytowany w komunikacie wicemarszałek Kotlewski. Dodał, że realizacja przedsięwzięć pozwoli na stworzenie wielu miejsc pracy.

Kotlewski zaznaczył, iż projekty innowacyjne są jedynym gwarantem długookresowego powodzenia ekonomicznego. - Jeśli w tym momencie nie zainwestujemy w odważne i nowatorskie rozwiązania, już za parę lat możemy przegrać wyścig z szybciej rozwijającymi się krajami i regionami. Mam gorącą nadzieję, że podpisane dziś preumowy będą początkiem bardzo pozytywnych dla subregionu inwestycji - podkreślił wicemarszałek.

dgww36r

- Wymiar zaplanowanych przedsięwzięć jest unikalny w skali kraju i stanie się istotnym impulsem dla rozwoju konkurencyjności regionu płockiego i województwa mazowieckiego - podano w komunikacie PKN Orlen i Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Na mocy podpisanych preumów PPPT formalnie rozpocznie etap przygotowawczy inwestycji.

Efektem realizacji całego przedsięwzięcia ma być wdrożenie innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych polegających na zorganizowaniu na terenie PPPT sieci instytucji oferujących szeroki zakres usług i produktów umożliwiających w procesach outsourcingu ograniczenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Pierwszy projekt pod nazwą "Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny I" to m.in. Centrum Usług Korporacyjnych. Celem przedsięwzięcia jest również budowa nowego kompleksu obiektów kubaturowych, które mają tworzyć centralny obszar infrastruktury informatycznej wraz z otoczeniem dla prowadzenia innowacyjnych projektów informatycznych oraz rozwojowych programów informatycznych. Szacunkowa wartość tego projektu wynosi 198, 8 mln zł, a kwota dofinansowania unijnego to 65, 2 mln zł.

Projekt drugi - "Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny II" obejmuje m.in.: budowę infrastruktury technicznej, budowę nowego budynku z pomieszczeniami laboratoryjnymi i seminaryjnymi. Zakłada też ścisłą współpracę ze Szkołą Nauk Technicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej w Płocku. Wartość inwestycji to 91,5 mln zł, z czego kwota unijnego dofinansowania wyniesie 30 mln zł.

dgww36r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgww36r