Trwa ładowanie...
d486wst
d486wst

Nowe rejestracje samochodów w II większe niż w I - Samar

04.02. Warszawa (PAP) - Liczba nowo rejestrowanych samochodów osobowych i dostawczych w lutym powinna być znacznie większa niż w styczniu ze względu na znaczne zamówienia pojazdów...
Share
d486wst

04.02. Warszawa (PAP) - Liczba nowo rejestrowanych samochodów osobowych i dostawczych w lutym powinna być znacznie większa niż w styczniu ze względu na znaczne zamówienia pojazdów z 'kratką" w styczniu - ocenia instytut Samar.

"Gdyby utrzymała się obecna dynamika zakupu +kratek+, ich wpływ na końcowy rezultat bieżącego roku nie byłby znaczny. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można jednak przewidywać, że w lutym sytuacja ta zmieni się diametralnie, gdyż jak wynika z informacji napływających od importerów i dealerów, liczba zamówień na auta osobowe posiadające homologację ciężarową złożona w styczniu jest bardzo duża" - napisano w raporcie miesięcznym.

"Statystyki lutowe powinny wykazać o wiele większy wzrost liczby rejestrowanych aut, znacznie przekraczający poziom zanotowany w styczniu. Wolniejszy niż prognozowano wzrost sprzedaży +kratek+ wiąże się m.in. z długotrwałą procedurą homologacyjną, a także ich chwilową ograniczoną dostępnością. Według zapowiedzi importerów i dealerów sytuacja zmieni się w lutym" - dodano.

Nowe rejestracje samochodów osobowych i dostawczych w styczniu wzrosły rdr o 8,1 proc. i 4,3 proc. mdm do 32.315 sztuk. (PAP)

map/ asa/

d486wst

Podziel się opinią

Share
d486wst
d486wst