Trwa ładowanie...
d3wdz7e

Nowi wiceministrowie w resorcie skarbu

Premier Beata Szydło powołała na stanowiska podsekretarzy stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Henryka Baranowskiego i Filipa Grzegorczyka - poinformował resort.

Share
d3wdz7e

Baranowski od 2013 r. pracował jako dyrektor w Alstom Power Polska. Wcześniej był wiceprezesem Polskiej Grupy Energetycznej, prezesem spółki Polskie Sieci Elektroenergetyczne-Info, a w latach 1990-2001 był związany ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Współpracował z polskimi i zagranicznymi firmami związanymi z sektorem energetycznym.

Nowy wiceminister jest absolwentem wydziału elektrycznego Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych z zarządzania finansami przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej, zarządzania przedsiębiorstwami elektroenergetycznymi w warunkach rynku energii na Politechnice Warszawskiej oraz Executive MBA, Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, HEC School of Management, London Business School and Norwegian School of Economics and Business Administration.

Grzegorczyk jest profesorem nadzwyczajnym Akademii Ekonomicznej w Krakowie, gdzie wykłada na wydziale zarządzania. Jest również wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie. W latach 2011-2014 był związany z grupą kapitałową Kompanii Węglowej m.in. jako pełnomocnik zarządu ds. rozwoju energetyki oraz dyrektor ds. korporacyjnych w spółce Wspólne Przedsiębiorstwo Energetyczne (obecnie Węglokoks Energia). Od 2007 do 2008 r. był wiceprezesem i dyrektorem pionu zarządzania grupą kapitałową w Tauron Polska Energia. Zasiadał w radach nadzorczych spółek handlowych. W latach 2006-2007 piastował funkcję radcy ministra w Ministerstwie Skarbu Państwa.

d3wdz7e

Nowy wiceminister jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył tam Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Doktoryzował się z prawa wspólnotowego Unii Europejskiej, a następnie uzyskał habilitację z dziedziny prawa gospodarczego publicznego.

Jak poinformował resort, premier przyjęła dymisję dotychczasowych wiceministrów Wojciecha Chmielewskiego i Cezarego Gabryjączyka.

d3wdz7e

Podziel się opinią

Share
d3wdz7e
d3wdz7e