Trwa ładowanie...
d27k7u7
strategia
24-04-2009 12:46

Nowy fundusz w ofercie Pioneer Pekao TF

W oddziałach Banku Pekao SA pojawił się nowy fundusz inwestycyjny - Pioneer Zmiennej Alokacji SFIO. Jest to produkt działający w oparciu o specjalną strategię zabezpieczenia portfela przed ewentualnymi stratami, który jednocześnie pozwala na udział we wzrostach na rynku polskich akcji. Quasi-subskrypcja produktu potrwa do 20 maja br.

d27k7u7
d27k7u7

Polityka inwestycyjna funduszu Pioneer Zmiennej Alokacji SFIO oparta będzie na dwóch głównych elementach - części obligacyjnej i części akcyjnej. Część obligacyjna portfela służy ochronie wartości aktywów zainwestowanych przez klienta, a część akcyjna (do 50% aktywów Funduszu) ma zapewnić wypracowanie zysku tak, aby cena jednostki uczestnictwa była jak najbardziej korzystna na koniec każdego okresu rozliczeniowego. Fundusz może lokować środki przede wszystkim w akcje spółek notowanych na GPW w Warszawie oraz denominowane w PLN dłużne papiery wartościowe i instrumenty rynku pieniężnego.

Istotną cechą funduszu jest specjalna strategia zabezpieczania portfela. Gdy wartość rynkowa akcji rośnie, fundusz zwiększa ekspozycję na te instrumenty i redukuje ekspozycję na obligacje. W trakcie zniżki cen akcji, mechanizm zadziała w drugą stronę, redukując ekspozycję na akcje nawet do 0% na korzyść obligacji. Dzięki temu klient może liczyć na ochronę minimum 100 proc. wartości jednostki z pierwszego dnia okresu rozliczeniowego na jego koniec. Strategia funduszu przewiduje również zastosowanie mechanizmu „zamykania" zysków - wypracowywane zyski będą stopniowo akumulowane w okresie działania funduszu, aby zabezpieczyć uczestnika przed ewentualnymi późniejszymi spadkami na GPW.

_ Wprowadzanie do oferty kolejnych produktów z ochroną kapitału to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów zgłaszane w obliczu aktualnej sytuacji na rynkach finansowych _ - mówi Mateusz Gołąb, Dyrektor Departamentu Klienta Zamożnego, odpowiedzialny za rozwój produktów inwestycyjnych w Banku Pekao SA. _ Nasza oferta skierowana jest do osób planujących średnio i długoterminową inwestycję, którym zależy na płynności i chcą inwestować swoje oszczędności na rynku akcji, ale po doświadczeniach ostatnich miesięcy obawiają się poniesienia straty. To doskonała propozycja dla tych, którzy szukają potencjału wyższych zysków niż oprocentowanie lokat, i którzy akceptują umiarkowane ryzyko inwestycyjne. _

Minimalna wartość inwestycji to 1 000 zł, każda następna minimalna wpłata - 500 zł. Pierwszy okres rozliczeniowy potrwa do 20 maja br. Drugi rozpocznie się tego samego dnia i potrwa 3,5 roku. To właśnie w tym drugim i kolejnych okresach Fundusz Zmiennej Alokacji SFIO będzie stosował strategie ochrony kapitału dążąc do zabezpieczenia na koniec okresu ochronnego wartości jednostki uczestnictwa z dnia rozpoczynającego dany okres rozliczeniowy. Jednostki Funduszu wyceniane są w każdym dniu notowań odbywających się na GPW w Warszawie, dzięki czemu klient codziennie ma informacje o wycenie swojej inwestycji. Zlecenie wycofania środków może złożyć w każdym dniu roboczym.

Prospekt Informacyjny oraz Skrót Prospektu Informacyjnego dostępne są na stronie

d27k7u7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27k7u7