Trwa ładowanie...

Nowy rozkład na kolei. Sprawdź jakie zmiany nas czekają

Od niedzieli 10 grudnia na kolei zaczyna obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Skróci się czas podróży koleją na niektórych trasach. PKP Intercity uruchomi także więcej pociągów, będą nowe połączenia krajowe i międzynarodowe.

Nowy rozkład na kolei. Sprawdź jakie zmiany nas czekająŹródło: Materiały prasowe, fot: PKP Intercity
dptyy2d
dptyy2d

Jak zapewnia PKP PKL, na niektórych trasach skróci się czas przejazdów. Np. podróżni pojadą o kilka lub kilkanaście minut szybciej w relacjach dalekobieżnych: z Krakowa do Przemyśla, Zakopanego i Warszawy, ze stolicy w kierunku Katowic i Wrocławia. Największe zmiany dotyczą najszybszych pociągów na trasie Kraków-Przemyśl, które pojadą o ok. 13 min szybciej niż dotychczas.

Skróci się także czas podróży w regionach: z Czeremchy do Białegostoku i Siedlec oraz na trasie z Kłodzka do Wałbrzycha. Na Podlasiu o ok. 9 min szybciej pociągi pojadą także z Bielska Podlaskiego do Białegostoku. Na rewitalizowanej trasie Kędzierzyn Koźle-Chałupki pociągi przyspieszą już w grudniu o ok. 4 min w relacji Racibórz-Chałupki. Poprawi się także czas przejazdu na modernizowanej trasie z Warszawy do Małkini.

"Takiego przedsięwzięcia jeszcze na kolei nie było". Inwestycje na kolei wreszcie się rozpędzają:

W rozkładzie jazdy na sezon 2017/2018 PKP Intercity uruchomi nowe połączenia. Na sieć kolejową wyjedzie każdego dnia średnio o 17 pociągów więcej niż w tym roku. Nowe połączenia IC połączą Pomorze i Podkarpacie, wrócą także pociągi do Hrubieszowa i Sandomierza. W relacji Gdynia-Przemyśl pojedzie TLK Małopolska, z Jeleniej Góry do Szczecina IC Barnim, a z Trójmiasta do Rzeszowa pociąg TLK Biebrza.

dptyy2d

Dodatkowe kursy weekendowe zostaną uruchomione w relacjach: Wrocław-Katowice (TLK Lompa) i Poznań-Gdynia (TLK Molo). Od grudnia na trasę Gliwice-Warszawa wyjedzie pociąg ekspresowy EIC Górnik.

Nowe połączenia międzynarodowe pojawią się w relacjach: Katowice-Wiedeń i Warszawa-Brześć. Koleje Ukraińskie w porozumieniu z PKP Intercity uruchomią dodatkowe składy pasażerskie między Przemyślem a Odessą i w relacji Chełm-Kowel.

Informacje o rozkładzie jazdy są na stacjach i przystankach w formie plakatów i w internecie na portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl.

dptyy2d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dptyy2d