Trwa ładowanie...

Nowy sorter paczek w Zabrzu. Największa inwestycja Poczty Polskiej od lat

Już w najbliższy czwartek (11.09) Poczta Polska uruchomi w Zabrzu nowy sorter. To największa inwestycja spółki od wielu lat.

Share
Nowy sorter paczek w Zabrzu. Największa inwestycja Poczty Polskiej od latŹródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Orzechowski
d3bggyl

Maszyna paczkowa warta blisko 50 mln zł usprawni i przyspieszy obsługę przesyłek nie tylko na południu Polski, ale w całym kraju. Dzięki nowemu sorterowi spółka będzie mogła z powodzeniem konkurować z zagranicznymi firmami kurierskimi działającymi w Polsce – czytamy w komunikacie przesłanym przez Pocztę.

Uruchomienie nowej maszyny paczkowej w Zabrzu ma usprawnić pracę pocztowców. Umożliwi obsługę do 2,5 mln paczek miesięcznie, jej przewidywana wydajność produkcyjna to 12 tysięcy paczek na godzinę.

d3bggyl

- To część większego projektu stworzenia w całej Polsce sieci logistycznej – mówi w rozmowie z money.pl Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. – W całym kraju uruchamiamy nowe hale i sortownie, tak by dostosować się do wymogów rynku. Najważniejszą częścią tej sieci będzie centralny węzeł logistyczny w Łodzi. Zakończenie tego projektu planowane jest w 2022 roku. Żeby móc konkurować z największymi graczami obsługującymi paczki, musimy inwestować.

Zobacz także: Zobacz, co można kupić na poczcie. Partyjna księgarnia?

d3bggyl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bggyl
d3bggyl