Trwa ładowanie...
d15gcp9

NSG Group zainwestuje ok. 5 mln euro w rozbudowę zakładu Pilkington w Szczecinie

Warszawa, 14.01.2015 (ISBnews) - NSG Group zainwestuje w rozbudowę zakładu Pilkington IGP w Szczecinie ok. 5 mln euro, poinformowała agencję ISBnews spółka. Inwestycja, która zostanie przeprowadzona od stycznia do grudnia 2015 r. pozwoli na zwiększenie produkcji szyb zespolonych i szkła hartowanego o 40%.

Share
d15gcp9

"Wartość inwestycji w rozbudowę zakładu Pilkington IGP w Szczecinie wynosi ok. 5 mln euro" - napisano w informacji przesłanej ISBnews.

Wcześniej firma podała w komunikacie, że rozpoczynająca się z początkiem roku 2015 inwestycja podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy etap, realizowany w okresie od stycznia do sierpnia 2015 r., zakłada zwiększenie powierzchni produkcyjnej i magazynowej o 4000 m2 oraz instalację linii i parku maszynowego. W drugim etapie, którego zakończenie przewidziano na grudzień 2015 r., działania koncentrować się będą na stabilizacji procesu produkcyjnego i osiągnięciu pełnej mocy produkcyjnej. Docelowo inwestycja zwiększy moce zakładu w zakresie wysokospecjalistycznych produktów, wytwarzanych na potrzeby rynku architektonicznego o 40%.

Projekt oznacza utworzenie 60 miejsc pracy dla specjalistów i pracowników obsługi linii. Uruchamiana obecnie inwestycja przełoży się na dalszy wzrost potencjału szczecińskiej fabryki, a specjalistyczne szkło marki Pilkington trafi na rynek krajowy, a także do Szwecji, Danii i Norwegii, podano również.

Pilkington IGP jest jednym z największych w Polsce producentów szyb zespolonych, szkła hartowanego, emaliowanego, z sitodrukiem, zajmującym się szeroko pojętym przetwórstwem szkła oraz jego dystrybucją. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

d15gcp9

Podziel się opinią

Share
d15gcp9
d15gcp9