Trwa ładowanie...
d13lves

NWR ma zgodę obligatariuszy na realizację zmodyfikowanego planu restrukturyzacji

Warszawa, 15.07.2014 (ISBnews) - New World Resources (NWR) uzyskało zgodę 84% posiadaczy obligacji zabezpieczonych senior notes oraz 65% posiadaczy obligacji niezabezpieczonych senior notes na przeprowadzenie ogłoszonych na początku miesiąca zmodyfikowanych planów restrukturyzacji zadłużenia, podała spółka.
Share
d13lves

2 lipca NWR uzgodnił z komitetem obligatariuszy, częścią indywidualnych obligatariuszy oraz większościowym akcjonariuszem zmiany w transakcji, mającej na celu restrukturyzację zadłużenia. W ramach tej propozycji, obligatariusze mają otrzymać "zestaw nowych instrumentów dłużnych" oraz odpowiednio 60 mln euro i 30 mln euro w gotówce w przypadku posiadaczy papierów zabezpieczonych i niezabezpieczonych. Warunki zawieszające tę transakcję to zgody posiadaczy obu typów obligacji oraz akcjonariuszy NWR Plc.

Ponadto, NWR przygotowało wówczas plan awaryjny przewidujący sprzedaż OKD w Czechach i NWR Karbonia w Polsce, który - jak podkreślała spółka - byłby jedynie ostatecznością jeżeli nie doszłoby do zawarcia porozumienia z wierzycielami.

Spółka OKD jest jedynym producentem węgla kamiennego w Republice Czeskiej. Prowadzi wydobycie w kopalniach głębinowych w południowej części Górnośląskiego Zagłębia Węglowego - w rejonie ostrawsko-karwińskim.

d13lves

NWR Karbonia S.A. specjalizuje się między innymi w wydobyciu węgla kamiennego i innych kopalin towarzyszących oraz w pracach geologiczno-poszukiwawczych. Spółka nadzoruje prace nad dwoma projektami w południowej Polsce - Dębieńsko i Morcinek.

New World Resources jest wiodącym producentem węgla kamiennego i koksu w Europie Środkowej. Obecnie wydobywa węgiel w Czechach oraz realizuje projekty rozwojowe, które stanowią część strategii rozwoju w regionie.

(ISBnews)

d13lves

Podziel się opinią

Share
d13lves
d13lves