Trwa ładowanie...
dwgk56a

NWR rozpoczyna prace budowlane w związku z uruchomieniem kopalni Dębieńsko

01.12. Warszawa (PAP) - New World Resources na 3 grudnia zaplanowało uroczystość rozpoczęcia prac budowlanych w związku z uruchomieniem nowej kopalni Dębieńsko na Górnym Śląsku....
Share
dwgk56a

01.12. Warszawa (PAP) - New World Resources na 3 grudnia zaplanowało uroczystość rozpoczęcia prac budowlanych w związku z uruchomieniem nowej kopalni Dębieńsko na Górnym Śląsku. NWR spodziewa się, że pierwsza tona węgla wyjedzie z kopalni w 2017 r., a oczekiwana roczna produkcja wynosić będzie 2 mln ton - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Dębieńsko jest naszym najważniejszym projektem rozwojowym. Mamy przyjemność ogłosić oficjalne rozpoczęcie prac w miejscu, gdzie zadeklarowaliśmy inwestycje o wartości ponad pół miliarda euro, a także stworzenie w ciągu najbliższych lat ponad 2.000 nowych miejsc pracy. (...) Nasz pogląd dotyczący korzystnej długoterminowej dynamiki podaży i popytu dla wysokiej jakości węgla koksującego z Dębieńska na tym obszarze stanowi podstawę dla tej inwestycji. Spodziewamy się, że pierwsza tona węgla wyjedzie z kopalni w 2017 roku, a oczekiwana roczna produkcja wynosić będzie 2 miliony ton" - powiedział cytowany w komunikacie Mike Salamon, prezes NWR.

NWR podało, że całkowite rezerwy w Dębieńsku wynoszą 190 Mt węgla, z czego oczekuje się, że w 7/8 będzie to węgiel koksujący, a w 1/8 węgiel energetyczny. Oczekuje się, że strukturę jakości węgla koksującego w 2/3 będzie stanowił twardy węgiel koksujący, a w 1/3 półmiękki węgiel koksujący.

Całkowite koszty projektu Dębieńsko obejmują 411 mln euro nakładów inwestycyjnych CAPEX oraz 133 mln euro przedprodukcyjnych kosztów operacyjnych, związanych z istniejącą infrastrukturą. (PAP)

gsu/ asa/

dwgk56a

Podziel się opinią

Share
dwgk56a
dwgk56a