Trwa ładowanie...
d4hgtam

NWR rozważa zamknięcie czeskiej kopalni Paskov

...

d4hgtam
d4hgtam

15.07. Warszawa (PAP) - New World Resources ocenia, że sprzedaż czeskiej kopalni Paskov jest nieprawdopodobna. Spółka rozważa jej zamknięcie - podał NWR w komunikacie.

"Jako, że sprzedaż kopalni Paskov wydaje się obecnie nieprawdopodobna, spółka analizuje inne scenariusze, w tym potencjalnie jej zamknięcie czasowo lub na stałe. Ostatecznej decyzji w tym zakresie należy się spodziewać w najbliższych tygodniach" - napisano w komunikacie.

NWR informował w połowie maja, że z powodu trudnego otoczenia makro planuje optymalizację działalności. Spółka przewiduje m.in. optymalizację biznesowego portfolio, w tym zbycie działalności koksowniczej. Zapowiedziała serię "stress testów" dla zidentyfikowania indywidualnych kopalń lub części kopalni, których działalność może zostać zawieszona lub zbyta.

Jarosław Zagórowski, prezes JSW, informował PAP kilkanaście dni temu, że otrzymała od New World Resources zaproszenie do przeprowadzenia badania aktywów górniczych i koksowniczych i prowadzi w tej sprawie analizy. (PAP)

pel/ ana/

d4hgtam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hgtam