Trwa ładowanie...
d16qu4g
25-01-2016 12:20

NWZ Parcel Technik zdecyduje 18 II o emisji na przejęcia w obszarze skrytkomatów

Warszawa, 25.01.2016 (ISBnews) - Parcel Technik zwołała na 18 lutego nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy (NWZ), które podejmie uchwały w sprawie emisji akcji o wartości do 14,7 mln zł. Emisja akcji ma posłużyć sfinansowaniu przejęć spółek w strategicznych obszarach działalności - produkcji maszyny skrytkowej nowej generacji tzw. skrytkomatu i dostarczaniu kanałów płatności dla samoobsługowych maszyn wydających paczki, podała spółka. Parcel Technik pracuje nad wprowadzeniem skrytkomatów na rynki zagraniczne, m.in. afrykańskie.

d16qu4g
d16qu4g

"Spółka zamierza wyemitować do 147 mln nowych akcji serii C w cenie emisyjnej 0,1 zł za jeden walor. Jednocześnie spółka dokona resplitu akcji w stosunku 1:20. Po emisji i resplicie akcji kapitał akcyjny wzrośnie maksymalnie do 21,3 mln zł i będzie się dzielił na 10,699 mln akcji po 2 zł każda. Co istotne wszyscy akcjonariusze powyżej progu 5% podpisali umowy typu lock-up i nie zamierzają sprzedawać posiadanych pakietów akcji do końca 2016 roku lub do czasu debiutu spółki na głównym parkiecie GPW" - czytamy w komunikacie.
Wedle założeń strategicznych, Parcel Technik zamierza dokonać przejęcia dwóch podmiotów, które umożliwią realizację strategii spółki. Pierwsza z nich posiada prawa do patentu maszyny skrytkowej nowej generacji niewymagającej zasilania energią elektryczną oraz podłączenia do sieci telekomunikacyjnej. Projekt skrytkomatu jest w ostatniej fazie testów, zaś produkcja maszyn powinna ruszyć w bieżącym półroczu w zależności od realizacji kontraktów instalacji skrytkomatów w poszczególnych krajach. Drugi cel przejęcia to międzynarodowy podmiot wyspecjalizowany w dostarczaniu kanałów płatności dla samoobsługowych maszyn wydających paczki, umożliwiając tym samym świadczenie usług dostarczenia paczek do adresatów za pobraniem (transakcje Cash on delivery).

"Emisja akcji i przejęcia związane z realizacją naszej strategii, to jeden z kroków do budowy sieci skrytkomatów na wybranych rynkach na świecie. Przyjęta strategia zakłada w pierwszym półroczu br. zakończenie prac rozwojowych nad naszym rozwiązaniem oraz uruchomienie sieci na przynajmniej dwóch rynkach poza Polską" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Rafał Markiewicz, cytowany w komunikacie.

W ostatnim czasie spółka poinformowała o nawiązaniu relacji z partnerami sprzedażowymi z rynku afrykańskiego, z którym "wiąże duże nadzieje". Parcel Technik zwraca uwagę na takie kraje jak RPA, Kenia czy Nigeria.

"Co istotne, dotychczas nie pojawiła się na tych rynkach żadna firma związana z paczkomatami lub produktem zbieżnym ze skrytkomatami, jak również innymi rozwiązaniami opartymi na kosztowych maszynach dystrybuujących przesyłki, które mogą się nie sprawdzić z powodu dużych kosztów wejścia na rynek, lub problemów logistycznych" - czytamy dalej.

d16qu4g

Jedną z charakterystycznych cech nowatorskich urządzeń będzie ich wyposażenie w mechaniczne zamki szyfrowe, które przy użyciu specjalistycznych narzędzi do otwierania lub zamykania skrytek wyeliminują konieczność instalacji systemu informatycznego bezpośrednio w maszynie. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenia będą mogły zostać zainstalowane w dowolnych miejscach, spełniających ogólne warunki bezpieczeństwa przechowywania przesyłek, niezależnie od istniejącej infrastruktury sieci elektroenergetycznej i/lub telekomunikacyjnej. Dzięki tym rozwiązaniom sieć skrytkomatów będzie znacznie tańsza zarówno w produkcji, jak i eksploatacji od dotychczas wykorzystywanych na rynku rozwiązań, wyjaśniono.

"Niezależnie od założeń wdrożenia skrytkomatów na rynek afrykański, jesteśmy na etapie zaawansowanych rozmów z kilkoma potencjalnymi odbiorcami z innych krajów, w których dynamika rozwoju e-commerce znajduje się w bardzo silnym wzroście" - dodał Markiewicz.

Parcel Technik S.A. to spółka, która na NewConnect pojawiła się w wyniku tzw. odwrotnego przejęcia notowanej już firmy Boomerang. Swoją działalność Parcel Technik opiera na poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie dystrybucji przesyłek oraz usług kurierskich w powiązaniu z branżą IT oraz tworzeniu pasywnej i przyjaznej nowej maszyny do wydawania paczek pocztowych, niewymagającej zasilania energią elektryczną.

Jednym z głównych akcjonariuszy spółki jest podmiot kapitałowy z siedzibą w Dubaju pod nazwą Parcel Terminals OS, jak również notowana na rynku NewConnect spółka Midven SA, zorientowana na przedsięwzięcia w obszarze nowych technologii, wpierająca zarazem realizację strategii Parcel Technik.

(ISBnews)

d16qu4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16qu4g