Trwa ładowanie...
d2smsru

Obama: kryzys "wielką okazją" Ameryki

Narastający kryzys gospodarki jest odpowiednim czasem do odkrycia kolejnej "wielkiej okazji" Ameryki - przekonywał prezydent Barack Obama w cotygodniowym przemówieniu radiowym.
Share
"Barack Obama" to najpopularniejsze hasło w wyszukiwarkach internetowych
"Barack Obama" to najpopularniejsze hasło w wyszukiwarkach internetowychŹródło: AFP, Fot: Mandel Ngan
d2smsru

_ Narastający kryzys gospodarki jest odpowiednim czasem do odkrycia kolejnej "wielkiej okazji" Ameryki _- przekonywał prezydent Barack Obama w cotygodniowym przemówieniu radiowym.

_ Tak, to jest chwila wielkiego wyzwania dla naszego kraju. Ale doświadczaliśmy już ciężkich prób w przeszłości i z każdą z nich kolejne pokolenie odkrywało w sobie możliwości nie tylko ich przetrwania, ale prosperowania oraz odkrywało wielkie możliwości w warunkach wielkiego kryzysu _- powiedział Obama.

Zapewniał też Amerykanów, że po gorszym okresie nadejdą lepsze czasy oraz jest "absolutnie pewien", iż kryzys będzie pokonany.

d2smsru

We wcześniejszym wywiadzie prasowym Obama przestrzegał Amerykanów przed "wypychaniem pieniędzmi materaców i całkowitym wycofaniem się z ich wydawania". Doradzał "powrót do podstaw" w postaci konsekwentnego oszczędzania i długoterminowych inwestycji.

Prezydent poruszył też problem reformy amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej, który mimo olbrzymich nakładów nie obejmuje ok. 48 mln Amerykanów a wielu innych ma ograniczony dostęp do świadczeń. Obama zapowiedział ponownie, że ubezpieczenie zdrowotne powinno być powszechne ale "nie kłaść się przygniatającym ciężarem na budżetach rodzin, firm i rządu".

Obama zamierza znieść wprowadzone przez poprzednią administrację republikańską, ograniczenia w wykorzystywaniu funduszy federalnych do badań nad komórkami macierzystymi.

d2smsru

Podziel się opinią

Share
d2smsru
d2smsru