Trwa ładowanie...
d3mcm9p
d3mcm9p

Obama mianował Bernanke na drugą kadencję jako szefa FED

25.08. Waszyngton (PAP/Reuters, AP) - Prezydent USA Barack Obama mianował we wtorek Bena Bernanke na drugą kadencję na stanowisku szefa Rezerwy Federalnej, amerykańskiego banku...
Share
d3mcm9p

25.08. Waszyngton (PAP/Reuters, AP) - Prezydent USA Barack Obama mianował we wtorek Bena Bernanke na drugą kadencję na stanowisku szefa Rezerwy Federalnej, amerykańskiego banku centralnego.

Obama przerwał wakacje, które spędza na wyspie Martha's Vineyard, aby w towarzystwie Bernanke ogłosić swoją decyzję.

"Ben podszedł do znajdującego się na krawędzi zapaści systemu finansowego ze spokojem i wiedzą; śmiałymi działaniami i niesztampowym myśleniem pomógł wyhamować upadek naszej gospodarki" - przekonywał prezydent.

d3mcm9p

"Jestem pewien, że jako ekspert zajmujący się badaniem przyczyn Wielkiego Kryzysu Ben nigdy nie przypuszczał, że będzie należał do zespołu odpowiedzialnego za zapobieganie kolejnemu kryzysowi - powiedział Obama. - Dzięki jego doświadczeniu, temperamentowi, odwadze i kreatywności udało mu się to właśnie osiągnąć. I dlatego mianowałem go na kolejną kadencję jako szefa Rezerwy Federalnej".

"Chciałbym wyrazić wdzięczność prezydentowi Obamie za zaufanie, jakie okazał mi tą nominacją oraz za jego niezachwiane wsparcie dla silnej i niezależnej Rezerwy Federalnej" - dodał Bernanke.

Bernanke jest uważany za głównego twórcę strategii wyprowadzenia amerykańskiej gospodarki z recesji, odblokowania kredytów i ustabilizowania rynków finansowych częściowo przez wykorzystanie bezprecedensowego programu pożyczkowego. Jednak ma on również przeciwników i niektórzy demokratyczni senatorowie ostrzegają, że czeka go trudne przesłuchanie zanim będzie mógł objąć swój urząd po raz drugi.(PAP)

keb/ ro/ ana/

d3mcm9p

Podziel się opinią

Share
d3mcm9p
d3mcm9p