Trwa ładowanie...
d3mibvk
d3mibvk

Obama mianuje Bena Bernanke na drugą kadencję

25.8.Waszyngton (PAP/AP,Reuters) - Prezydent Barack Obama mianuje we wtorek Bena Bernanke na drugą kadencję na stanowisku prezesa Rezerwy Federalnej (banku centralnego USA) -...
Share
d3mibvk

25.8.Waszyngton (PAP/AP,Reuters) - Prezydent Barack Obama mianuje we wtorek Bena Bernanke na drugą kadencję na stanowisku prezesa Rezerwy Federalnej (banku centralnego USA) - ujawnił w poniedziałek anonimowy przedstawiciel administracji.

Prezydent ma poinformować o tym przerywając na krótko swój urlop, który spędza wraz z rodziną w Martha's Vineyard, w stanie Massacusetts.

Obama zamierza też podziękować obecnemu szefowi Fed za sposób w jaki przewodzi on krajowi w okresie kryzysu finansowego i za podejmowane przez niego działania mające zapobiec powtórzeniu się takiego kryzysu.

d3mibvk

55-letni Bernanke został mianowany na obecne stanowisko przez poprzedniego prezydenta George'a W. Busha. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych specjalistów od rynków finansowych. Opowiada się za bardziej elastyczną polityką banku centralnego.

Według wspomnianego źródła, Obama ma też ocenić, że amerykański przemysł samochodowy "wykazuje oznaki ożywienia" oraz, że rynek kredytów i nieruchomości "został ocalony przed załamaniem". (PAP)

jm/ pam/

d3mibvk

Podziel się opinią

Share
d3mibvk
d3mibvk