Trwa ładowanie...
d2dgzdm

Obecny backlog Asseco BS na 2009 r. to prawie 90 mln zł

24.2.Warszawa (PAP) - Obecna wartość portfela zamówień Asseco
Business Solutions (ABS) na 2009 r. to prawie 90 mln zł, czyli 53
proc. sprzedaży zrealizowanej w 2008 r. ABS nie...

Share
d2dgzdm

24.2.Warszawa (PAP) - Obecna wartość portfela zamówień Asseco Business Solutions (ABS) na 2009 r. to prawie 90 mln zł, czyli 53 proc. sprzedaży zrealizowanej w 2008 r. ABS nie odczuwa negatywnych skutków spowolnienia gospodarczego - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele spółki.

"Skonsolidowany backlog ABS na 2009 r. wynosi obecnie 53 proc. sprzedaży za miniony rok. Rok temu w ujęciu procentowym backlog był na podobnym poziomie, ale należy pamiętać, że odnosił się do przychodów za 2007 r., które były dużo niższe" - powiedział prezes spółki Romuald Rutkowski.

Obecny portfel zamówień ABS na 2009 r. w segmencie rozwiązań mobilnych ma wartość 30,5 mln zł, w outsoursingu i e-learningu 16,5 mln zł, w ERP dla firm średnich i dużych 42,6 mln zł, a w ERP dla firm małych 0,36 mln zł.

d2dgzdm

Po czterech kwartałach 2008 r. ABS wypracowało 23 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszem jednostki dominującej, 28,5 mln zł zysku operacyjnego, 38,5 mln zł zysku EBITDA i 168,5 mln zł przychodów ze sprzedaży.

W 2008 r. za 52,3 mln zł sprzedaży odpowiadały systemy mobilne, za 30,98 mln zł outsourcing i e-learning, 74 mln zł dało ERP dla firm dużych i średnich, a 12 mln zł ERP dla firm małych.

"Mimo braku stabilności gospodarczej, co bardzo wyraźnie dało się zaobserwować w IV kw. minionego roku, osiągnęliśmy zadowalające wyniki i zrealizowaliśmy zakładany budżet. Nasza sytuacja finansowa jest stabilna stąd ze spokojem możemy patrzeć na kolejny kwartał. Obserwujemy sytuację rynkową i staramy się bardzo uważnie przyglądać stronie kosztowej i prowadzonym projektom" - powiedział Rutkowski.

"Nie odczuwamy dziś żadnych negatywnych skutków spowolnienia gospodarczego, jednak pomimo tego przygotowujemy się na sytuację, że będzie ono bardziej widoczne" - dodał.

d2dgzdm

W ocenie Rutkowskiego ABS jest w o tyle dobrej sytuacji, że finansuje swoją działalność ze środków własnych, nie ma zaciągniętych kredytów i obecnie posiada około 33 mln zł wolnych środków. Zmiany kursów walut także nie oddziałują w istotny sposób na ABS, spółka nie też żadnych instrumentów związanych z ryzykiem walutowym. Prezes poinformował także, że na działalność ABS nie mają wpływu zamówienia z sektora publicznego.

Zdaniem Rutkowskiego w ramach redukcji inwestycji w IT nie powinien ucierpieć segment ERP i BI, a szansą dla ABS może być sytuacja, w której w ramach oszczędności klienci będą rezygnować z drogich zagranicznych systemów ERP na rzecz oprogramowania krajowego.(PAP)

gsu/ ana/

d2dgzdm

Podziel się opinią

Share
d2dgzdm
d2dgzdm