Trwa ładowanie...
d3wvjf6

Obligatariusz Miraculum dokonał zamiany 2,7 tys obligacji na akcje

Warszawa, 09.06.2016 (ISBnews) - Miraculum zawarł umowę z Wyższą Szkołą Pedagogiczną im. J. Korczaka w Warszawie (WSP) porozumienie, na podstawie którego WSP dokonała zamiany 2 700 obligacji serii AD2 na 900 tys. akcji, podała spółka.

Share
d3wvjf6

"Zarząd Miraculum S.A. informuje o zawarciu wczoraj, tj. 8 czerwca 2016 roku z Wyższą Szkołą Pedagogiczną im. J. Korczaka w Warszawie porozumienia, zgodnie z którym, pod warunkiem złożenia przez WSP w terminie do 10 czerwca 2016 roku oświadczenia o zamianie 2.700 obligacji serii AD2 na akcje spółki, Miraculum zapłaci WSP kwotę stanowiącą równowartość 2% wartości zamienianych obligacji, tj. 54 000 złotych" - czytamy w komunikacie.

Porozumienie przewiduje również, że w przypadku, jeżeli kurs akcji Miraculum na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w dniu złożenia przez WSP oświadczenia będzie niższy od wartości nominalnej akcji Miraculum wynoszącej 3 zł, spółka zapłaci WSP różnicę pomiędzy wartością nominalną akcji powstałych w wykonaniu prawa zamiany obligacji, a wartością akcji ustaloną na podstawie kursu na koniec dnia złożenia oświadczenia.

Spółka poinformowała także o otrzymaniu wczoraj oświadczenia o zamianie 2 700 obligacji serii AD2 na 900 tys. akcji.

d3wvjf6

"W zamian za 2 700 obligacji AD2 wydano 900 000 akcji zwykłych na okaziciela serii R1 o wartości nominalnej 3,00 zł każda" - czytamy w komunikacie.

W związku z tym z chwilą wydania akcji nastąpiło podwyższenie kapitału zakładowego spółki o sumę równą wartości nominalnej akcji, tj. o kwotę 2,7 mln zł, podano także.

Miraculum podało we wtorek, że rozmawia z WSP w sprawie obniżenia ponoszonych przez spółkę kosztów finansowych obligacji oraz, ze WSP nie wyklucza zamiany części obligacji na akcje.

Działalność Miraculum koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży nowoczesnych preparatów do pielęgnacji skóry, depilacji, a także wyrobów perfumeryjnych i kosmetyków do makijażu. W portfolio spółki znajdują się m.in. marki: Miraculum, Tanita, Pani Walewska, Chopin, Brutal i Wars. W lutym 2007 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d3wvjf6

Podziel się opinią

Share
d3wvjf6
d3wvjf6