Trwa ładowanie...
d3rnxuy

Obniżka stóp NBP w III zakończyła cykl luzowania polityki pieniężnej - Millennium (opinia)

25.03. Warszawa (PAP) - Obniżką stóp procentowych w marcu Rada Polityki Pieniężnej zakończyła cykl luzowania polityki monetarnej w Polsce - oceniają ekonomiści z banku...

Share
d3rnxuy

25.03. Warszawa (PAP) - Obniżką stóp procentowych w marcu Rada Polityki Pieniężnej zakończyła cykl luzowania polityki monetarnej w Polsce - oceniają ekonomiści z banku Millennium.

"Ze sprawozdania po marcowym posiedzeniu RPP wynika, że większość członków Rady uznała, że obniżenie stóp na posiedzeniu w marcu stanowi dopełnienie cyklu obniżek stóp. Niektórzy członkowie nie wykluczyli ponownego dostosowania stóp, jeśli napływające dane pokażą niższy wzrost PKB lub CPI, niż przewiduje projekcja NBP" - napisali w tygodniowym raporcie ekonomiści z banku Millennium.

"Opublikowane w minionym tygodniu dane, choć nieco słabsze od oczekiwań, nie wpływają na naszą ocenę perspektyw polityki pieniężnej. RPP utrzyma w naszej ocenie nastawienie +wait and see+, a ewentualna obniżka stóp mogłaby nastąpić przy publikacji nowej projekcji inflacyjnej w lipcu, gdy dane makroekonomiczne nie potwierdzą ożywienia gospodarczego. Podtrzymujemy jednak ocenę, że obniżką stóp w marcu RPP zakończyła cykl luzowania polityki pieniężnej" - dodali.

Na marcowym posiedzeniu RPP obniżyła stopy procentowe o 50 pb, referencyjna stopa procentowa NBP wynosi obecnie 3,25 proc. w skali rocznej. Marzec jest piątym miesiącem z rzędu, kiedy Rada zdecydowała się na obniżenie stóp. Począwszy od listopada ubiegłego roku obniżone zostały one łącznie o 150 pb.

Najbliższe, decyzyjne posiedzenie RPP odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia.(PAP)

jba/ jtt/

d3rnxuy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rnxuy