Trwa ładowanie...

OC będzie nawet dwa razy droższe

Firmy ubezpieczeniowe szykują do podwyżek cen. Powodem są coraz większe odszkodowania dla poszkodowanych w wypadkach - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

OC będzie nawet dwa razy droższeŹródło: Jupiterimages
devg17t
devg17t

Z danych firmy ProMotor wynika, że ubezpieczyciele z roku na rok coraz więcej muszą płacić poszkodowanym. Głównie są to zwroty kosztów za usługi medyczne oraz rehabilitację po wypadku. Poza tym częste są także wypłaty rent czy odszkodowania za inwalidztwo czy zadośćuczynienie bliskim za śmierć członka rodziny.

Zdaniem Ilony Kwiecień z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ceny OC nie pokrywają tych wypłat. Dlatego, jak donosi "DGP", ceny muszą pójść w górę. Według ekspertów podwyżka ubezpieczenia może przekroczyć nawet 100 proc. Dziś średnia polisa OC to 400 zł, za parę lat może to być od 800 do 1000 zł.

Skąd taki gwałtowny skok? Obecnie tylko 18 proc. wszystkich wypłacanych przez ubezpieczycieli pieniędzy to kwoty na pokrycie szkód osobowych. Tymczasem w Unii Europejskiej często odsetek ten przekracza 50 proc. wszystkich szkód.

devg17t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
devg17t

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj