Trwa ładowanie...

Od 1 września droższe parkowanie

Z początkiem września wchodzi w życie nowy taryfikator opłat za parkowanie w Warszawie. To zła wiadomość dla kierowców, którzy pozostawiają swoje pojazdy w strefach płatnego parkowania. Teraz za pierwszą godzinę postoju zapłacą aż o 50 proc. więcej niż przed podwyżką.

Share
Od 1 września droższe parkowanie
Źródło: Jupiterimages
d2l12ky

Jak mówią przedstawiciele Urzędu Miasta Warszawa oraz Zarządu Dróg Miejski, wzrost opłat związany jest z polityką transportową miasta. Podwyżki mają zachęcić zmotoryzowanych do korzystania z transportu miejskiego, co wpłynie na zmniejszenie liczby samochodów w bezpośrednim centrum miasta.

Nowa stawka za pierwszą godzinę postoju będzie teraz o 50 proc. wyższa i wynosi 3 zł. Druga godzina będzie nas kosztować już 3,60, zaś trzecia ponad 4 zł.

d2l12ky

Jak zapowiada Marcin Ochmański z urzędu miasta, w przyszłym roku możemy się spodziewać poszerzenia stref płatnego parkowania o tereny bezpośrednio przyległe do Wisły, czyli Powiśle, Solec i Nowe Miasto. Jego zdaniem ułatwi to poruszanie się po Warszawie, jak i skłoni do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej.

Właściciele mieszkań na terenach objętych strefą płatnego parkowania mogą skorzystać z rocznego abonamentu. Jego koszt wynosić będzie 30 zł, to o 10 zł więcej niż w roku ubiegłym.

Zwolnieni z opłat za parkowanie zostaną kombatanci Powstania Warszawskiego. Dokument uprawniający do bezpłatnego parkowania wydaje Zarząd Dróg Miejskich przy ul. Chmielnej na podstawie zaświadczeń kombatanckich.

Kamil Jakubczak, Wirtualna Polska

d2l12ky

Podziel się opinią

Share
d2l12ky
d2l12ky