Trwa ładowanie...

Od lipca pociągi z Rzeszowa i Sanoka kursować będą do Medzilaborce na Słowacji

Od lipca w ofercie przewoźnika POLREGIO, którego właścicielem są Przewozy Regionalne, pojawią się nowe, bezpośrednie połączenia z Polski na Słowację. Pociągi będą kursowały w każdy weekend do 3 września na trasie z Rzeszowa i Sanoka do Medzilaborce.

Od lipca pociągi z Rzeszowa i Sanoka kursować będą do Medzilaborce na SłowacjiFot: Wikimedia/MOs810 CC SA-3.0
d4es3qm
d4es3qm

Jak poinformował Krzysztof Pawlak z podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych, wakacyjne pociągi POLREGIO o nazwie "Wojak Szwejk" wyjadą na trasę po raz pierwszy 1 lipca 2017 r.

- Dwa pociągi kursujące w relacjach Rzeszów-Medzilaborce-Rzeszów oraz Sanok-Medzilaborce-Sanok to świetna propozycja dla osób podróżujących w Bieszczady, Beskid Niski oraz dla odwiedzających położony na północy Słowacji Kraj Preszowski - dodał.

Pawlak zaznaczył, że rozkład jazdy pociągów został stworzony z myślą nie tylko o turystach z Podkarpacia, ale także z innych regionów Polski.

- Będzie to możliwe dzięki dogodnym przesiadkom w Rzeszowie, bowiem rozkład jazdy dostosowany został do godzin kursowania pociągów PKP Intercity. Zatem na Słowację będą mogli wybrać się także mieszkańcy m.in. Krakowa, Warszawy, Trójmiasta i wielu innych miejscowości - powiedział.

d4es3qm

Szczegółowy rozkład jazdy nowych pociągów będzie można sprawdzić w wyszukiwarce połączeń kolejowych na stronie rozkład-pkp.pl. Bilet normalny w taryfie podkarpackiej z Rzeszowa do Łupkowa (stacja graniczna) będzie kosztował jedynie 21,6 zł. Aby dojechać do słowackiej stacji Medzilaborce, wystarczy dokupić bilet o wartości 1 euro.

Pawlak zaznaczył, że w promocję połączeń, poza podkarpackim urzędem marszałkowskim, zaangażowane są także samorządy lokalne oraz twórcy kampanii społecznej "Kochamkolej.pl".

- Warto wspomnieć, że fragment trasy pociągu do Medzilaborce jest częścią międzynarodowego szlaku "Śladami dobrego wojaka Szwejka". Sam tytułowy bohater popularnej powieści, pełniąc służbę w cesarsko-królewskiej armii, podróżował koleją na trasie Łupków - Sanok. I właśnie w centrum Sanoka można znaleźć pomnik-ławeczkę Józefa Szwejka - dodał Pawlak.

Medzilaborce to niewielkie miasteczko, w którym znajduje się jedyne w Europie muzeum Andy'ego Warhola, amerykańskiego artysty pochodzącego z łemkowskiej rodziny.

Przewozy Regionalne, właściciel POLREGIO, to największy przewoźnik kolejowy w Polsce. W 2016 roku spółka po raz pierwszy osiągnęła dodatki wynik finansowy, wypracowując zysk na poziomie ok. 50 mln zł. W ubiegłym roku z usług przewoźnika skorzystało ok. 80 mln osób.

d4es3qm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4es3qm