Trwa ładowanie...

Od maja pasażerowie LOT-u polecą do Puli i Podgoricy

Samoloty PLL LOT od maja przyszłego roku zaczną latać z warszawskiego Lotniska Chopina do Puli w Chorwacji i do stolicy Czarnogóry, Podgoricy - poinformowała spółka. W sezonie letnim przewoźnik powróci też do dwóch chorwackich portów: do Splitu i Zadaru.

Od maja pasażerowie LOT-u polecą do Puli i PodgoricyŹródło: Eastnews, fot: Hildegarda Cjujstek/REPORTER
d1kz8oy
d1kz8oy

Jak przekazał przewoźnik, Pula i Podgorica to nowe słoneczne i sezonowe kierunki LOT. Połączenia te będą realizowane do października 2017 roku.

- Wiemy, jak nasi pasażerowie cenią sobie wypoczynek nad brzegami Adriatyku - dlatego postanowiliśmy rozszerzyć naszą wakacyjną ofertę o kolejny kurort w Chorwacji i uruchomić bezpośrednie rejsy do Puli - powiedział dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki. Rejsy z Warszawy do Puli wystartują od 14 maja przyszłego roku i będą realizowane w każdą sobotę i niedzielę.

LOT w sezonie letnim powróci również do kolejnych dwóch nadmorskich kurortów Chorwacji: do Splitu i Zadaru. Rejsy z Warszawy do Zadaru będą realizowane w każdą sobotę i niedzielę, do Splitu będą wykonywane z częstotliwością dwóch razy w tygodniu - w sezonie letnim w każdy wtorek i niedzielę.

d1kz8oy

Loty do Puli, Splitu i Zadaru będą obsługiwały Bombardiery Q400. LOT w Chorwacji lata jeszcze do Zagrzebia.
- Wzbogacamy naszą wakacyjną ofertę o zupełnie nowy kierunek - Podgoricę, stolicę Czarnogóry. Pasażerowie będą mogli się tam udać od 13 maja, w każdą sobotę. Rejsy będą wykonywane przez nasze embraery - powiedział Kubicki.

Jak tłumaczył, wzbogacona o nowe połączenia wakacyjna oferta przewoźnika jest zgodna z założeniami strategii rentownego wzrostu, jaką spółka wdraża od początku 2016 roku. Od 2017 roku LOT planuje dalszy rozwój połączeń - w kwietniu polski przewoźnik uruchomi nowe dalekodystansowe rejsy do kolejnych miast w USA - do Newark i Los Angeles zwiększając tym samym ofertę podróży za Atlantyk.

PLL LOT przez pierwszych 11 miesięcy tego roku przewiózł 5 mln pasażerów. To rekord w historii linii. Przewoźnik w tym roku uruchomił 23 nowe połączenia, w tym do Tokio i Seulu.

Oprac. Izabela Trzaska

d1kz8oy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kz8oy