Trwa ładowanie...

Od piątku do poniedziałku przerwa technologiczna w banku Credit Agricole. Duże utrudnienia dla klientów

Nie zalogujemy się na swoje konto w e-banku i w aplikacji mobilnej, nie zapłacimy za zakupy przelewem online w sklepie internetowym, a także nie wpłacimy pieniędzy na rachunek poprzez wpłatomat. Takie utrudnienia od piątku wieczorem do poniedziałku przed południem czekają klientów banku Credit Agricole.

Od piątku do poniedziałku przerwa technologiczna w banku Credit Agricole. Duże utrudnienia dla klientówŹródło: Credit Agricole
d3kgn0n
d3kgn0n

Bank poinformował swoich klientów, że wprowadzana w ten weekend przerwa technologiczna jest związana z łączeniem kilku dotychczas wykorzystywanych systemów informatycznych w jeden.

Credit Agricole wyjaśnia, że zmiany te są konieczne, by mógł w przyszłości "szybciej wprowadzać i rozwijać nowe produkty oraz usługi". Jednocześnie bank przeprasza za wszelkie utrudnienia oraz prosi o wyrozumiałość i cierpliwość.

Choć bank pisze, że przerwa technologiczna będzie miała miejsce od 16 do 18 czerwca, czyli od piątku do niedzieli, większość usług ma być niedostępnych jeszcze w poniedziałek przed południem.

To wszystko przy założeniu, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Czasem przy tak dużej operacji zdarzają się nieprzewidziane sytaucje, jak w przypadku niedawnej fuzji Alior Banku z BPH.

Na szczęście bank "nie przewiduje" w tym czasie utrudnień w korzystaniu z kart płatniczych w sklepach i punktach usługowych, a także przy wypłacie gotówki z bankomatów.

d3kgn0n

Jak w praktyce ma wyglądać przerwa technologiczna? Bank wyjaśnia, że od 18:00 w piątek do 10:00 w poniedziałek wyłączone będą serwisy bankowości elektronicznej CA24 oraz ograniczony zostanie dostęp do produktów i usług banku.

Niedostępne będą serwisy CA24 (internetowy, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online. Już od 17:00 w piątek nie będzie można także wpłacić pieniędzy na rachunek poprzez wpłatomat.

To jeszcze nie wszystko. Klienci nie będą otrzymywać powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą czy odpowiedzi na wysłane zapytanie o saldo.

Z kolei przez serwis telefoniczny CA24 będzie można tylko zastrzec kartę - nie będzie można wykonać żadnej innej operacji w tym serwisie.

Przerwa technologiczna wpłynie też na godziny pracy oddziałów banku. W piątek niektóre placówki banku będą otwarte krócej, a w poniedziałek wszystkie zostaną otwarte najwcześniej o 10:00.

d3kgn0n

"Uprzejmie prosimy o wykonanie planowanych płatności i przelewów we wcześniejszym terminie lub przełożenie ich realizacji na kilka dni po zakończeniu przerwy" - zwrócił się bank do swoich klientów.

Tego typu sytuacje są sprzyjającym momentem dla przestępców, aby wyłudzić od skołowanych klientów dane logowania do ich kont bankowych. Dlatego bank podkreśla, że nie będzie prosił o jakiekolwiek dodatkowe dane.

"Nie przewidujemy żadnych zmian związanych z logowaniem do naszych systemów" - pisze bank. "Oznacza to, że nie będziemy wymagać od naszych klientów innych danych w czasie logowania niż dotychczas. Nie będzie potrzebne żadne uaktualnianie danych ani ich dodatkowa weryfikacja" - zaznacza.

d3kgn0n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kgn0n