Trwa ładowanie...

Od września nowe leki na liście refundacyjnej. Zobacz, jakie

Nowe leki stosowane w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej oraz chłoniaków złośliwych znalazły się w projekcie listy refundacyjnej, która będzie obowiązywać od września. Ogółem na listę dopisano 89 leków.

Share
Od września nowe leki na liście refundacyjnej. Zobacz, jakieŹródło: 123RF.COM
d2o1lyg

Od września refundacją ma zostać objęty lek Imbruvica (ibrutinibum) w ramach nowego programu w leczeniu chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową. W ramach nowego programu refundowany będzie także lek Pixuvri (pixantroni dimaleas) stosowany w leczeniu chłoniaków złośliwych.

Z kolei w ramach już obowiązującego programu zapobiegania krwawieniom u dzieci z hemofilią A i B, refundowany będzie lek Rixubis (nonacogum gamma (rDNA))
.

Zmienić ma się także opis programu w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna, dzięki czemu możliwe będzie ponowne włączenie do leczenia adalimumabem lub infliksymabem dziecka, u którego wystąpiło zaostrzenie choroby już po zakończeniu leczenia. Zmieniono też opis dawkowania adalimumabu i infliksymabu.

d2o1lyg

Pacjenci od 12. roku życia w programie leczenia stwardnienia rozsianego będą mogli być leczeni fumaranem dimetylu, peginterferonem beta 1a oraz teryflunomidem. Od września możliwe będzie także leczenie pacjentek w ciąży w ramach programu leczenia stwardnienia rozsianego po niepowodzeniu terapii lekami pierwszego rzutu lub szybko rozwijającej się ciężkiej postaci stwardnienia rozsianego.

Zobacz też: Na nic apele o weto. Prezydent podpisał prawo ułatwiające eksmisje

Ogółem na listę refundacyjną dopisano 89 leków (68 w ramach listy aptecznej, 11 w ramach katalogu chemioterapii oraz 10 w ramach programów lekowych).

d2o1lyg

Pacjenci mniej dopłacą do 366 produktów (od 123,45 zł do 1 gr), a więcej do 286 produktów (od 1 gr do 510,30 zł). Ceny detaliczne brutto spadną dla 516 produktów (od 539,36 zł do 1 gr), a wzrosną dla 148 produktów (od 1 gr do 90 gr).

W związku z wpłynięciem wniosków o skrócenie terminu obowiązywania decyzji refundacyjnych lub upłynięciem terminu obowiązywania decyzji refundacyjnych, lub odmową refundacji na kolejny okres, w nowym obwieszczeniu nie znajdą się 23 leki, które dotychczas były refundowane.

Załącznikiem do listy refundacyjnej jest wykaz bezpłatnych leków dla seniorów, który zawiera 1530 preparatów (na poprzednim wykazie znajdowało się ich 1489).

Uwagi do projektu listy można zgłaszać do 23 sierpnia do godz. 13.

d2o1lyg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o1lyg
d2o1lyg