Trwa ładowanie...
d2tpylb
12-10-2016 11:10

Oddział korporacyjny PKO BP w Czechach rozpocznie działalność w I poł. 2017 r.

Warszawa, 12.10.2016 (ISBnews) -  PKO Bank Polski planuje otworzyć swój korporacyjny odział w Czechach w I półroczu 2017 r., zaś dokładny termin uzależniony jest od uzyskania wszystkich zgód regulacyjnych, podał bank.

d2tpylb
d2tpylb

Działalność oddziału w Czechach będzie koncentrowała się na obsłudze klientów korporacyjnych, czyli będzie analogiczna do działalności oddziału korporacyjnego PKO BP we Frankfurcie. Zbliżona będzie także oferta oddziału.

"PKO Bank Polski chce podążać za polskimi firmami wszędzie tam, gdzie potrzebują one naszego wsparcia. Decyzja KNF o przesłaniu wniosku notyfikacyjnego do czeskiego nadzorcy finansowego przybliża nas do uruchomienia kolejnego oddziału korporacyjnego, który będzie wspierał działalność zagraniczną rodzimych firm. Dzięki solidnemu przygotowaniu, możemy zgodnie z harmonogramem przejść do kolejnego etapu, jakim jest uzyskanie zgód na działalność od regulatora czeskiego" - powiedział wiceprezes Maks Kraczkowski, cytowany w komunikacie.

Wniosek notyfikacyjny dotyczący zamiaru prowadzenia działalności w formie oddziału na terenie Czech został złożony przez bank w czerwcu br. Wobec braku podstaw do odmowy, Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zdecydowała o przesłaniu notyfikacji do czeskich władz nadzorczych. Przesłanie wniosku notyfikacyjnego przez KNF kończy postępowanie przed polskim nadzorcą. Z wnioskiem zapoznają się teraz czeskie władze nadzorcze, a następnie poinformują bank o przepisach prawa czeskiego, które będą miały zastosowanie do oddziału.

Bank podał, że start oddziału planowany jest na I połowę 2017 r., zaś dokładny termin uzależniony jest od uzyskania wszystkich zgód regulacyjnych.

d2tpylb

"W pierwszej fazie projektu oferta obejmie on m.in. rachunek bieżący, internetową bankowość elektroniczną, płatności krajowe i zagraniczne, karty debetowe, kredyt w rachunku bieżącym, kredyt obrotowy i inwestycyjny, cash pooling, czy produkty finansowania handlu. Klienci w Czechach będą również mogli korzystać z szerokiej oferty produktów skarbowych banku" - czytamy w komunikacie.

W kolejnej fazie realizacji projektu przewidywane jest rozszerzenie oferowanej gamy produktów i usług o kolejne, zgodnie z identyfikowanymi potrzebami biznesowymi, podano także.

Uruchomienie placówki korporacyjnej PKO BP w Czechach jest elementem strategii ekspansji międzynarodowej PKO zakładającej podążanie za klientami. Głównym założeniem strategicznym jest wsparcie kluczowych klientów korporacyjnych PKO BP, którzy prowadzą lub planują rozpocząć działalność gospodarczą w Republice Czeskiej oraz wspomaganie ekspansji polskich spółek w tym kierunku.

"Największa aktywność, biorąc pod uwagę zarówno eksport, jak i bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Unii Europejskiej, kierowana jest do Niemiec dlatego w pierwszej kolejności (w grudniu 2015 r.) uruchomiono oddział we Frankfurcie. Jednym z najważniejszych rynków dla klientów korporacyjnych banku są także Czechy, stąd decyzja o ulokowaniu kolejnego oddziału w tym kraju" - podsumowano w informacji.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 266,94 mld zł na koniec 2015 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

(ISBnews)

d2tpylb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tpylb