Trwa ładowanie...
dn66v4g

Odpowiedzialni za piekło chorych dzieci zarabiają krocie

Premier Donald Tusk (56 l.) – 18,6 tys. zł. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (43 l.) – ok. 14 tys. zł. A prezes NFZ Agnieszka Pachciarz (40 l.) – ok. 17 tys. zł. Dla każdego też służbowy samochód z kierowcą, telefon komórkowy bez limitu i gabinet pełen asystentów. I co? Mimo że zarabiają krocie, zdają się nie przejmować sytuacją w polskiej służbie zdrowia, bo wciąż nam wmawiają, że wszystko jest w porządku. To dlaczego 2,5-letnia Dominika nie doczekała pomocy i zmarła?
Share
Odpowiedzialni za piekło chorych dzieci zarabiają krocie
Źródło: PAP/Marcin Bielecki
dn66v4g

– System ratunkowy w Polsce nie wymaga ratunku – przekonuje premier Donald Tusk już po tym, jak cała Polska opłakuje śmierć małej Dominiki. Pomoc dla tego dziecka przyszła zbyt późno, dziewczynki nie udało się uratować, mimo że jej mama błagała o lekarza dla słabnącej córeczki.

Polecamy: Nowa praca Jolanty Fedak. Ile zarabia?

Minister bez winy

Zarówno premier, jak i minister zdrowia, winy upatrują wyłącznie w lekarzach i dyspozytorach karetek i obiecują, że to właśnie ci ludzie poniosą konsekwencje. – Ale nie można w związku z tą sprawą powiedzieć, że ten system kompletnie nie działa – dodaje Tusk, jednocześnie zapewniając, że oczekuje działania od Arłukowicza.

dn66v4g

Arłukowicz stchórzył?

A co zrobił minister zdrowia? Na razie spotkał się z krajowymi konsultantami i zlecił kontrole. Narodowy Fundusz Zdrowia też ma sprawdzać, co się wydarzyło i co zawiodło. Ale gdy w Sejmie w trybie pilnym zebrała się komisja zdrowia właśnie w sprawie śmierci Dominiki spod Skierniewic, Bartosz Arłukowicz już na niej się nie pojawił.

– Premier Tusk powinien wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie polskich pacjentów. Pierwszy krok, który powinien zrobić, to natychmiast zdymisjonować Arłukowicza. Żarty się skończyły – apeluje do szefa rządu Bolesław Piecha (59 l.), szef komisji zdrowia.

Polecamy wydanie internetowe Fakt.pl: Gowin dla Faktu: Powalczę o przywództwo w Platformie. Jak mnie Tusk wyrzuci...

Praca tymczasowa dla każdego. Sprawdź oferty!

dn66v4g

Podziel się opinią

Share
dn66v4g
dn66v4g