Trwa ładowanie...
pkp

Odświeżanie pociągów. PKP IC przywraca klasę pociągów "InterCity"

Kolejowa spółka PKP IC jakiś czas temu zrezygnowała z pociągów klasy "InterCity", porządkując ostatecznie w 2013 roku podział kategorii pociągów krajowych na Express InterCity (EIC) i Twoje Linie Kolejowe (TLK), do tego doszła kategoria EIC Premium przeznaczona dla Pendolino.
Share
Odświeżanie pociągów. PKP IC przywraca klasę pociągów "InterCity"
Źródło: PAP/A.Warżawa
d3v7tza

Kolejowa spółka PKP IC jakiś czas temu zrezygnowała z pociągów klasy "InterCity", porządkując ostatecznie w 2013 roku podział kategorii pociągów krajowych na Express InterCity (EIC) i Twoje Linie Kolejowe (TLK), do tego doszła kategoria EIC Premium przeznaczona dla Pendolino. Różnice między klasami były jasne - TLK to dawne pociągi pospieszne, które zatrzymują się często i mają starszy tabor, a EIC to lepsze pociągi kursujące z mniejszą liczbą przystanków.

Od grudnia pojawi się na polskich torach nowa-stara klasa, czy - jak twierdzi PKP IC - marka pociągów. Nowe InterCity to efekt modernizacji pociągów za pieniądze z dotacji unijnych. Dzięki temu PKP IC było w stanie zestawić składy o standardzie wyższym niż zazwyczaj spotykany w pociągach TLK. Pasażerów nie powinny jednak martwić ceny, gdyż w InterCity za bilety zapłacą tyle, ile w pociągach klasy TLK.

Gruntownie odnowione składy pociągów pojawią się na trasach Przemyśl - Szczecin czy Wrocław - Gdynia. Każdy pasażer będzie miał do dyspozycji gniazdko elektryczne, a sygnał telefonii komórkowej zostanie wzmocniony specjalnymi urządzeniami. Pociągi będą też miały klimatyzację i toalety pracujące w obiegu zamkniętym. Dla niepełnosprawnych pasażerów dobrą informacją jest też deklaracja przewoźnika, że odnowione składy zostały przystosowane do ich potrzeb.

Przewoźnik chce sukcesywnie wzmacniać klasę InterCity kolejnymi pociągami. Jak informuje na swojej stronie, flota pociągów tej kategorii powiększy się do końca 2015 roku o 20 składów typu Flirt i 20 składów typu Dart. Ma to przełożyć się na większy komfort podróżowania pasażerów.

d3v7tza

Podziel się opinią

Share
d3v7tza
d3v7tza