Trwa ładowanie...
d3tz9rg
d3tz9rg

Oferta Jujubee, warta ok. 1,5 mln zł rusza dziś, debiut na NewConnect w I półr.

Warszawa, 21.05.2015 (ISBnews) - Katowicki producent gier wideo Jujubee rozpoczyna dziś - od book-buildingu - pierwotną ofertę publiczną, z której chce pozyskać ok. 1,5 mln zł, podała spółka. Debiut na rynku NewConnect planowany jest jeszcze na I poł. Tego roku.
Share
d3tz9rg

Spółka opublikowała Book-building potrwa do 26 maja - tego dnia ma zostać opublikowana cena emisyjna. Zapisy na akcje przyjmowane będą od 27 maja do 1 czerwca. Przydział akcji zaplanowano na 2 czerwca.

"Spółka chce zadebiutować na rynku NewConenct jeszcze w pierwszym półroczu 2015 r. Z publicznej oferty Jujubee chce zabrać ok. 1,5 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Prezes Jujubee Michał Stępień poinformował, że spółka rozpoczęła pracę nad dużym tytułem, który trafi na rynek pod koniec 2016 r. Gra "Kursk" opublikowana będzie na komputery PC i Mac oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Będzie to sfabularyzowana gra przygodowa z elementami grozy i wątkiem szpiegowskim, prowadzona z perspektywy pierwszej osoby w technologii 3D. Przeznaczona będzie głównie dla tzw. gracza hardcorowego.

d3tz9rg

Jujubee tworzy swoje własne tytuły, jak również pracuje na zlecenie wydawców zagranicznych. Dotychczas najważniejsze produkcje w dorobku katowickiej firmy to m.in.: Flashout 3D, Suspect in Sight, Flashout 2 i Spellcrafter. Premiera tego ostatniego miała miejsce kilka tygodni temu.

W 2014 r. spółka wypracowała niespełna 0,5 mln zł przychodów oraz zysk netto na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dotychczas gry Jujubee zostały pobrane ponad 2 mln razy. Produkty spółki obecne są m.in. w USA, Kanadzie, Chinach, Japonii, Rosji i terenie całej Unii Europejskiej. Około 30% dotychczasowych przychodów Jujubee pochodzi z Chin.

Jujubee S.A. to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo. Spółka została założona w 2012 roku w Katowicach przez byłych pracowników studiów CD Projekt RED (Wiedźmin 2), Traveller's Tales (LEGO Indiana Jones, LEGO Batman) oraz Infinite Dreams (Let's Create! Pottery, Jelly Defense) - Arkadiusza Ducha, Michała Stępnia i Igora Zielińskiego.

(ISBnews)

d3tz9rg

Podziel się opinią

Share
d3tz9rg
d3tz9rg