Trwa ładowanie...
dakavcu

Oferta konsorcjum z Budimeksem za 3,25 mld zł najkorzystniejsza na nowy blok w Turowie

18.03. Warszawa (PAP) - Oferta konsorcjum, w skład którego wchodzi Budimex, o wartości 3,25 mld zł netto została wybrana przez PGE GiEK jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę...

Share
dakavcu

18.03. Warszawa (PAP) - Oferta konsorcjum, w skład którego wchodzi Budimex, o wartości 3,25 mld zł netto została wybrana przez PGE GiEK jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę nowego bloku energetycznego w Elektrowni Turów - podał Budimex w komunikacie.

W skład konsorcjum wchodzą Hitachi Power Europe GmbH i MHPS Europe GmbH (lider konsorcjum z 55,38 proc. udziałów), Budimex (partner konsorcjum z 22,31 proc. udziałów) oraz Tecnicas Reunidas (partner konsorcjum z 22,31 proc. udziałów).

Rozpoczęcie prac nastąpi w momencie wydania takiego polecenia przez zamawiającego. Prace mają się zakończyć nie później niż po 56 tygodniach.

Zaliczka została ustalona na poziomie 10 proc. ceny kontraktu. Gwarancja bankowa dobrego wykonania została ustalona na poziomie 10 proc. ceny kontraktu netto, zaś maksymalna wysokość kar płaconych przez wykonawcę to 25 proc. ceny kontraktu netto.

dakavcu

W listopadzie PGE GiEK podała, że w przetargu na nowy blok w Elektrowni Turów najtańsza okazała się oferta Shanghai Electric Group za 3,086 mld zł. Druga pod względem wartości była oferta konsorcjum Hitachi Power Europe, MHPS Europe, Budimeksu i Tecnicas Reunidas Energia za 3,997 mld zł brutto, a najdroższa oferta Doosan Heavy Industries & Construction za 4,012 mld zł brutto.

Budżet zamawiającego został ustalony na 2,83 mld zł brutto.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w czerwcu ogłosiła nowy przetarg na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Turów o mocy 430-450 MW netto. Za kryteria oceny ofert przyjęto wówczas cenę ofertową brutto (85 pkt.) i wskaźniki techniczne (15 pkt.).(PAP)

kam/ jtt/

dakavcu

Podziel się opinią

Share
dakavcu
dakavcu