Trwa ładowanie...
d2x6m9u
d2x6m9u

Oferta publiczna akcji stanowiących ok. 20% kapitału Selvity ruszy 1 grudnia

Warszawa, 26.11.2014 (ISBnews) - Oferta publiczna do 2.651.891 nowych akcji serii F spółki Selvita, stanowiących ok. 20,22% udziału w kapitale zakładowym po podwyższeniu, rozpocznie się 1 grudnia od budowy księgi popytu i zapisów w transzy inwestorów indywidualnych. Cena maksymalna w ofercie zostanie ustalona do 28 listopada. Ok. 80% środków pozyskanych z emisji przeznaczone zostanie na segment innowacyjny, a reszta na rozwój segmentu usługowego, poinformował prezes i główny akcjonariusz Paweł Przewięźlikowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2x6m9u

Proces budowy księgi popytu przewidziano w terminie od 1 do 9 grudnia. Do 10 grudnia nastąpi podanie do publicznej wiadomości ceny ostatecznej, ostatecznej liczby akcji oferowanych oraz ostatecznej liczby akcji oferowanych w poszczególnych transzach. 1 grudnia rozpocznie się przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy inwestorów indywidualnych i potrwa do 8 grudnia. Przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy inwestorów instytucjonalnych odbędzie się w terminie 10-12 grudnia. Planowany przydział akcji w transzy inwestorów indywidualnych za pośrednictwem GPW przewidziano do 16 grudnia, do tego samego dnia nastąpi przydział w transzy inwestorów instytucjonalnych.

Wielkość oferty nie może przekroczyć 2.651.891 akcji zwykłych na okaziciela. Aktualnie kapitał spółki dzieli się na 10.463.566 akcji. Na podstawie opublikowanego prospektu, Selvita planuje dopuścić i wprowadzić na rynek regulowany 6.413.566 akcji serii B, C, D i E notowanych dotychczas na rynku NewConnect oraz do 2.651.891 akcji serii F z nowej emisji.

W przypadku objęcia wszystkich akcji serii F, nowi akcjonariusze obejmą 20,22% udziału w kapitale zakładowym spółki, natomiast ich udział w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu wyniesie 15,45%, podano w prospekcie.

d2x6m9u

Dzięki wpływom pozyskanym z oferty publicznej spółka zamierza zrealizować inwestycje w segmencie innowacyjnym oraz usługowym.

"Przy przeniesieniu notowań chcemy pozyskać kapitał, który pozwoli nam rozwijać się jeszcze szybciej niż dotychczas. Nasze potrzeby kapitałowe szacujemy na ok. 60 mln zł, z czego mniej więcej połowę mamy już zabezpieczoną. Ok. 80% środków pozyskanych z emisji przeznaczymy na segment innowacyjny, a resztę na rozwój segmentu usługowego" - powiedział Przewięźlikowski, cytowany w komunikacie.

Segment innowacyjny zorientowany jest na poszukiwanie nowych, oryginalnych leków - przede wszystkim w obszarze onkologicznym. Selvita współpracuje m.in. z renomowanymi spółkami zagranicznymi H3 Biomedicine, Merck Serono oraz Felicitex Therapeutics. Natomiast segment usługowy stanowi stabilną podstawę działalności Selvity i jest jednocześnie istotnym czynnikiem wzrostu firmy. Spółka realizuje usługi dla podmiotów zewnętrznych z zakresu chemii, biologii, biochemii oraz bioinformatyki, podano również.

"Wpływy z oferty pozwolą na sfinansowanie ok. 50% nakładów wymaganych do realizacji celów emisji - pozostała część zostanie sfinansowana uzupełniającymi źródła finansowania, tj. dotacjami unijnymi i krajowymi, środkami własnymi wypracowanymi w toku działalności operacyjnej oraz pochodzącymi z umów partneringowych" - czytamy dalej.

d2x6m9u

W pierwszych trzech kwartałach 2014 r. łączne przychody spółki wyniosły 29,14 mln zł (zgodnie z PSR) czyli o 112% więcej niż rok wcześniej. Od początku roku Selvita wypracowała 3,70 mln zł (zgodnie z PSR) czystego zysku. W tym samym okresie 2013 r. firma notowała stratę na poziomie 2,71 mln zł (zgodnie z PSR).

Zgodnie z opublikowanym 6 listopada stanem zakontraktowania na 2014 r., backlog Selvity wynosił 40,06 mln zł, czyli o ok. 83 więcej niż suma przychodów wypracowanych w całym 2013 r.

"Selvita prognozuje wystąpienie zysku netto grupy za 2014 r. obrotowy" - podano również.

Obecnie akcjonariuszami spółki są jej założyciele i kluczowi pracownicy. 52,05% akcji należy do współzałożyciela i prezesa Pawła Przewięźlikowskiego. 8,69% akcji należy do drugiego ze współzałożycieli i wiceprezesa Bogusława Sieczkowskiego. 8,85% akcji należy do Privatech Holdings Limited, w której 100% udziałów posiada wiceprzewodniczący RN Selvity Tadeusz Wesołowski. Pozostali akcjonariusze (poniżej 5% głosów na WZ) posiadają łącznie 3.182.024 akcji, co stanowi 30,41% udziałów.

d2x6m9u

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita jest notowana na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d2x6m9u

Podziel się opinią

Share
d2x6m9u
d2x6m9u