Trwa ładowanie...
d4jaxt9
d4jaxt9

Oferta publiczna Esotiq & Henderson warta ok. 16 mln zł ruszy w czwartek

Warszawa, 24.06.2015 (ISBnews) - Oferta publiczna Esotiq & Henderson o wartości ok. 16 mln zł rozpocznie się w czwartek od budowy księgi popytu i zapisów w transzy inwestorów indywidualnych, poinformował prezes Adam Skrzypek. Spółka, notowana obecnie na NewConnect, planuje debiut na parkiecie głównym GPW w połowie lipca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4jaxt9

Środki z emisji nowych akcji będą przeznaczone na rozwój nowej linii odzieżowej FemeStage Eva Minge, jak również rozbudowę sieci salonów Esotiq w Polsce oraz za granicą, wprowadzenie nowych linii bielizny, poszerzenie oferty kosmetyków i innych produktów komplementarnych do obecnej oferty produktowej.

"Jesteśmy jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich spółek odzieżowych. Zbudowaliśmy sieć 231 salonów Esotiq. Na koniec tego roku chcemy mieć 310 salonów. W kolejnych latach wysoka dynamika rozwoju sieci ma być utrzymana. Mamy sprawdzony model biznesowy. Korzystając z tego doświadczenia, budujemy multibrandową grupę w oparciu o marki własne. Głównym celem emisji jest zdobycie kapitału na przyspieszenie rozwoju odzieżowej sieci FemeStage Eva Minge oraz rozbudowę salonów Esotiq w Polsce i w Niemczech, jak również wprowadzenie nowych linii bielizny, poszerzenie oferty kosmetyków i innych produktów" - powiedział Skrzypek podczas spotkania z dziennikarzami.

Oferowane do 450 tys. akcji serii F stanowić będzie 20,15% kapitału zakładowego i uprawniać do 13,92% głosów na walnym zgromadzeniu. Oferującymi akcje Esotiq & Henderson są Vestor DM i Secus AM. Konsorcjum detaliczne tworzą BM Alior Bank i DM mBank.

d4jaxt9

Harmonogram oferty zakłada proces budowy księgi popytu w dniach od 25 czerwca do 3 lipca. Do 6 lipca ma nastąpić podanie do publicznej wiadomości ceny ostatecznej, ostatecznej liczby akcji oferowanych oraz ostatecznej liczby akcji oferowanych w poszczególnych transzach. Od 25 czerwca do 2 lipca potrwa przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy inwestorów indywidualnych. Od 6 lipca do 8 lipca potrwa przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy inwestorów instytucjonalnych.

Grupa Esotiq & Henderson rozwija się poprzez rozbudowę własnych i franczyzowych salonów sprzedaży. Stale powiększa ofertę bielizny, kosmetyków i modowej odzieży - w średnim i najwyższym segmencie, zaznacza zarząd.

Głównym celem oferty publicznej jest rozbudowa sieci salonów FemeStage Eva Minge w Polsce, wprowadzenie nowych linii bielizny, poszerzenie oferty kosmetyków i innych produktów komplementarnych do obecnej oferty produktowej. Premiera salonów FemeStage Eva Minge odbyła się w kwietniu tego roku. Wtedy otwarto pierwszy salon w Gdańsku i sklep internetowy. Do końca maja powstało 8 salonów w polskich galeriach handlowych, docelowo ma ich być 25.

Równie ważnym celem emisji jest rozwój sieci salonów Esotiq w Polsce i za granicą. Większość z nich działa w systemie franczyzy depozytowej.

d4jaxt9

"To przetestowany przez spółkę sposób rozwoju sieci. Dzięki franczyzie depozytowej ograniczamy ryzyko i mamy kontrolę nad szybkim spływem należności. Salony działają w oparciu o nasz system sprzedaży" - podkreślił Skrzypek.

Spółka zamierza kontynuować ekspansję zagraniczną, budując sieć sprzedaży marki Esotiq w Niemczech. Obecnie ma tam trzy salony własne w galeriach w Stuttgarcie i w Kaiserslautern. Kolejne mają powstawać głównie w systemie franczyzowym. Cel na ten rok to otwarcie do 10 salonów o średniej powierzchni handlowej ok. 80 m2. Sprzedaż w tym kraju wspiera sklep internetowy, otwarty w kwietniu 2015 r.
"Skutecznie konkurujemy z zachodnimi markami w Polsce, więc możemy z nimi konkurować także na Zachodzie. W Niemczech wdrażamy ten sam, sprawdzony model sprzedaży" - dodał prezes Esotiq & Henderson.

Esotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

(ISBnews)

d4jaxt9

Podziel się opinią

Share
d4jaxt9
d4jaxt9