Trwa ładowanie...
d2kv4oo
04-12-2015 16:08

Oferta publiczna OPEN warta ok. 10 mln zł rozpocznie się w poniedziałek

Warszawa, 04.12.2015 (ISBnews) - Oferta publiczna 8,3 mln akcji spółki Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pieńkowskiej (OPEN) rozpocznie się w poniedziałek, 7 grudnia od budowy księgi popytu, podała spółka. Szacowana wartość oferty to 10 mln zł. Po jej zakończeniu OPEN zamierza ubiegać się o wprowadzenie akcji na NewConnect.

d2kv4oo
d2kv4oo

Cena maksymalna akcji serii D zapisana w memorandum informacyjnym to 1,28 zł.

Budowa księgi popytu odbędzie się między 7 a 9 grudnia, natomiast 9 grudnia zostanie opublikowana cena emisyjna. Zapisy dla inwestorów rozpoczną się w czwartek 10 grudnia i będą trwały do 16 grudnia, podano.

"Dynamiczny rozwój spółki wymaga pozyskania dodatkowego finansowania. Dzięki temu możliwym będzie rozszerzenie zakresu działań ośrodka, inwestycja w nowe i specjalistyczne technologie oraz w sprzęt, zarówno diagnostyczny jak i zabiegowy. Tym samym możliwa będzie jeszcze skuteczniejsza walka z chorobami nowotworowymi, które stanowią ogromny problem zdrowotny dla społeczeństwa"- powiedział prezes OPEN dr n. med. Dariusz Godlewski, cytowany w komunikacie.

Spółka oferuje wyłącznie nowo emitowane akcje, a środki z emisji mają zostać przeznaczone na rozwój dotychczasowej działalności oraz inwestycje w nowe technologie, a także na rozbudowę ośrodka, umożliwiającą rozszerzenie zakresu świadczonych usług diagnostycznych oraz opieki nad pacjentem po leczeniu onkologicznym.

d2kv4oo

Planowana inwestycja w ośrodek, o wartości 14 mln zł, obejmuje: przebudowę aktualnie istniejących pomieszczeń oraz rozbudowę budynku, termomodernizację budynku, wyposażenie Pracowni Rezonansu Magnetycznego z Ośrodkiem Leczenia Bólów Kostnych i zakup specjalistycznych urządzeń medycznych.

Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pieńkowskiej od 1998 r. prowadzi specjalistyczną działalność w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych oraz działania ściśle związane z podejmowanymi świadczeniami medycznymi, kompleksową działalność edukacyjną w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów złośliwych, jak również organizuje i prowadzi kursy dokształcające dla różnych grup odbiorców. Zaplecze dla prowadzonych przez Ośrodek badań profilaktycznych i diagnostycznych stanowi Onkologiczna Poradnia Genetyczna.

(ISBnews)

d2kv4oo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kv4oo