Oferta Sygnity najlepsza w przetargu GUS na system do próbnych spisów powszechnych

8.6.Warszawa (PAP) - Główny Urząd Statystyczny wybrał ofertę
konsorcjum Sygnity (lider) i PTK Centertel jako najkorzystniejszą
w przetargu na system informatyczny wspierający...

8.6.Warszawa (PAP) - Główny Urząd Statystyczny wybrał ofertę konsorcjum Sygnity (lider) i PTK Centertel jako najkorzystniejszą w przetargu na system informatyczny wspierający przeprowadzanie próbnych spisów powszechnych przy pomocy formularza elektronicznego i terminali mobilnych - podał GUS w komunikacie.

Z informacji PAP wynika, że wartość oferty tego konsorcjum wyniosła prawie 4,7 mln zł.

Oferta konsorcjum z udziałem Sygnity uzyskała 96,76 pkt. na 100 pkt. możliwych. Podstawą oceny ofert była cena (waga 50) oraz funkcjonalność (waga 50).

Oferty w przetargu złożyły także konsorcja, których liderami były Comp Safe Support oraz Wasko.

Oferta konsorcjum Wasko, ZETO Koszalin, Betacomu i Wincor Nixdorf otrzymała 87 pkt.

Konsorcjum w składzie: Comp Safe Support, Enigma Systemy Ochrony Informacji, ZETO Kraków, Unicom i Crom złożyło ofertę, która została oceniona na 71,17 pkt.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wdrożenie i utrzymanie infrastruktury teleinformatycznej oraz oprogramowania typu CAPI (Computer Assisted Personal Interview) wspierającego prowadzenie i zarządzanie spisem powszechnym prowadzonym przez rachmistrzów przy pomocy terminali.

Przetarg w szczególności obejmuje: dostawę 400 licencji na użytkowanie aplikacji mobilnej wspierającej pracę rachmistrzów, dostawę, konfigurację i serwis 400 terminali mobilnych, instalację, wdrożenie, utrzymanie aplikacji dyspozytorskiej i oprogramowania serwerów komunikacyjnych, zapewnienie usług transmisji danych oraz głosu dla terminali mobilnych, dostawę i instalację serwerów oraz niezbędnego oprogramowania systemowego, dostawę licencji na oprogramowanie standardowe firm trzecich niezbędne do działania systemu, przeprowadzenie szkoleń dla 500 użytkowników systemu oraz świadczenie usług gwarancyjnych i serwisowych w zakresie przedmiotu zamówienia na okres trwania spisu próbnego.

Według informacji PAP GUS będzie mógł ogłosić przetarg na właściwy system służący do przeprowadzenia spisów, po wejściu w życie odpowiednich przepisów, które obecnie są na etapie prac parlamentarnych.

Branża informatyczna szacuje wydatki na usługi i sprzęt informatyczny związany z przeprowadzeniem spisów na około 400-500 mln zł.

GUS planuje w 2010 r. przeprowadzenie powszechnego spisu rolnego, a w 2011 r. narodowego spisu powszechnego.(PAP)

gsu/ jtt/

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)