Trwa ładowanie...
d40nj8j

Oferując pracę oszukał kilkanaście tysięcy osób

Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który oszukał kilkanaście tysięcy osób w całej Polsce oferując zatrudnienie w różnych sklepach w charakterze m.in. sprzedawcy.
Share
Oferując pracę oszukał kilkanaście tysięcy osób
Źródło: Jupiterimages
d40nj8j

Proponował ok. 3 tys. zł. wynagrodzenia. Warunkiem otrzymania pracy było przesłanie swojego CV oraz wypełnienie testu IQ, za który trzeba było zapłacić ok. 47 zł. Kontakt z mężczyzną urywał się, kiedy ten otrzymywał wynik testu na inteligencję. Policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Jakiś czas temu do gdańskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą zgłosił się przedstawiciel jednej z sieci sklepów odzieżowych, który poinformował, że jakiś mężczyzna ogłasza się na Internecie podając się za pośrednika jego firmy. Z jego relacji wynikało, że mężczyzna ten proponuje pracę w jego firmie na stanowisku sprzedawcy za wynagrodzenie w wysokości ok. 3 tys. zł.

Śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Policjanci szybko ustalili, że oszust zamieszczał ogłoszenia na różnych portalach internetowych. Ogłoszenia te dotyczyły ofert pracy nie tylko w sklepach odzieżowych ale również i meblowych, a nawet w banku za wynagrodzenie w wysokości ok. 3 tys. zł. Warunkiem zatrudnienia było przesłanie na jego adres mailowy swojego CV oraz wyniku wypełnionego na podanej przez niego stronie internetowej testu na inteligencję. Aby uzyskać wynik testu IQ, należało wysłać dwa smsy za prawie 47 zł. Jednak po dopełnieniu formalności, kontakt z pośrednikiem już się urywał. Policjanci ustalili, że oszust dostawał prowizję z wysłanych smsów.

Policjanci namierzyli mężczyznę w Gdańsku. 26-latek wczoraj trafił do policyjnego aresztu. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że jego ofiarami padło nawet kilkanaście tysięcy osób z całej Polski. Póki co usłyszał 28 zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za oszustwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Źródło: KWP Gdańsk

d40nj8j

Podziel się opinią

Share
d40nj8j
d40nj8j