Trwa ładowanie...

Ograniczenia na Wielkanoc. Zaleca się obejrzenie mszy w TV czy internecie, zamiast wizyty w kościele

Ograniczenia na Wielkanoc. W związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu pandemii, Triduum Paschalne obejrzymy w TV lub online. Stanowczo odradza się natomiast modlitwy w kościele. W Wielki Piątek transmisja mszy świętej online będzie dostępna również w WP Pilot.

Ograniczenia na Wielkanoc. Zaleca się obejrzenie mszy w TV czy internecie, zamiast wizyty w kościeleŹródło: Agencja Gazeta, fot: waldemar gorlewski
d4i6lkq
d4i6lkq

Ograniczenia na Wielkanoc. Zaleca się obejrzenie mszy w TV czy internecie, zamiast wizyty w kościele

Wielkanoc w dobie pandemii wygląda inaczej niż się do tego przyzwyczailiśmy. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa udział w tej liturgii będzie ograniczony do pięciu osób. Nie odbędzie się również droga krzyżowa ulicami Warszawy. Zgodnie ze zwyczajem w Wielki Piątek nie odprawia się tradycyjnej mszy świętej. W jej miejsce wierni i duchowni uczestniczą w Liturgii Męki Pańskiej i Drodze Krzyżowej.

Oglądaj: Wakacje kredytowe dla konsumentów i firm. Przedsiębiorcy mogą też liczyć na kredyt obrotowy

Przypomnijmy, że do 19 kwietnia - przedłużone są obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu, dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach, utrzymane są także ograniczenia w przemieszczaniu się.

d4i6lkq

Alternatywą dla wizyty w kościele w Wielkanoc jest transmisja Liturgii Wigilii Paschalnej online będzie dostępna na stronie głównej Wirtualnej Polski oraz w WP Pilot. Początek liturgii z kościoła św. Jacka w Warszawie zaplanowano na godzinę 19.

Ograniczenia na Wielkanoc. Zaleca się obejrzenie mszy w TV czy internecie, zamiast wizyty w kościele

Sam Wielki Piątek stanowi dla katolików czas skupienia, powagi, wzmożonej pobożności i gorliwych praktyk religijnych. W Tego dnia praktykuje się post. Kościół zaleca również zrezygnowanie w tym dniu nie tylko z jedzenia potraw mięsnych, ale również zachować post co do ilości spożywanych pokarmów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d4i6lkq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i6lkq