Trwa ładowanie...

Około 400 osób ma zatrudnić w Polsce austriacka firma CCC

Ok. 400 osób w ciągu półtora roku planuje zatrudnić w swoim biurze w Gdańsku
austriacka firma Competence Call Center (CCC). Firma oferuje usługi w zakresie obsługi
telefonicznej klienta. Na początku centrum ma świadczyć usługi w języku niemieckim.

Share
Około 400 osób ma zatrudnić w Polsce austriacka firma CCC
Źródło: yourccc.com
d9kfq54

Około 400 osób w ciągu półtora roku planuje zatrudnić w swoim biurze w Gdańsku austriacka firma Competence Call Center (CCC)
. Firma oferuje usługi w zakresie obsługi telefonicznej klienta. Na początku centrum ma świadczyć usługi w języku niemieckim.

Otwarcie biura w Gdańsku firma ogłosiła podczas konferencji prasowej. Na siedzibę biura wybrano jeden z biurowców - Olivia Business Centre. Poza Polską, CCC ma filie w Niemczech, we Francji, w Austrii, Rumunii, Szwajcarii, na Słowacji i w Turcji.

Prezes Zarządu CCC Christian Legat powiedział podczas konferencji, że o wyborze Gdańska na siedzibę biura zdecydowały przede wszystkim: wielkość rynku, dynamiczny wzrost gospodarczy kraju i regionu, dogodna lokalizacja i bardzo dobry poziom wykształcenia kadry.

d9kfq54

Wyjaśnił, że "działalność firmy związana jest nie tylko z usługami call center, ale też z innymi gałęziami biznesowymi - m.in. z outsourcingiem usług, mediami społecznościowymi". Poinformował, że w Gdańsku szkoli się już pierwsza grupa pracowników gdańskiego biura. Do końca roku w centrum ma pracować ok. 200 osób. Docelowo gdańskie centrum, oprócz niemieckiego, ma świadczyć usługi po polsku, rosyjsku i angielsku. Trwa rekrutacja pracowników; oferty pracy w Gdańsku są dostępne na stronach internetowych spółki.

Członek zarządu do spraw operacyjnych CCC Ulf Herbrechter poinformował, że w ciągu 18 miesięcy firma planuje zatrudnić w Gdańsku ok. 400 osób. Przyznał, że "rynek polski jest interesujący nie tylko ze względu na swoją wielkość, ale też wysoki poziom wykształcenia pracowników".

Zastępca Prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski zwrócił uwagę, że inwestycja CCC umacnia i uwiarygodnia pozycję miasta na mapie światowych ośrodków BPO (Business Process Outsourcing, czyli zlecanie wybranych procesów biznesowych do wykonywania przez zewnętrzne przedsiębiorstwa). "Chodzi o to, aby w mieście, obok przemysłu chemicznego, petrochemicznego i logistyki budować też nowoczesną branżę przemysłową, czyli m.in. usługi biznesowe i IT" - dodał.

Marcin Faleńczyk, zastępca dyrektora Invest in Pomerania - regionalnej inicjatywy pomagającej inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu - poinformował PAP, że w regionie w sektorze usług biznesowych funkcjonuje ok. 50 firm, w których pracuje ok. 15 tys. osób. "Tylko w 2012 r. w tej branży mieliśmy 25-proc. wzrost zatrudnienia" - dodał. Ocenił, że "tak naprawdę wszystkie poważne projekty, które rozważają lokalizacje w Polsce, biorą też pod uwagę Trójmiasto". Uważa, że sektor staje się coraz poważniejszy dla gospodarki Pomorza.

d9kfq54

Inwestorzy tłumaczą, że o wyborze Trójmiasta decyduje przede wszystkim dostępność wykształconej, znającej języki obce kadry, wysokiej jakości powierzchnia biurowa oraz przychylność władz regionu. W ostatnich dwóch latach na Pomorzu swoją działalność rozpoczęły m.in.: Mets" Group, Bayer, WNS, OIE Support czy Kemira.

Istniejąca od 16 lat austriacka firma Competence Call Center oferuje usługi w 12 lokalizacjach w ośmiu krajach, w 28 językach. Oferuje rozwiązania contact, obsługując przychodzące połączenia telefonicznie, kampanie wychodzące i pisemną komunikację z klientem.

(AS)

d9kfq54

Podziel się opinią

Share
d9kfq54
d9kfq54