Trwa ładowanie...
d29rxx8
06-03-2017 09:38

Omega Holding złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia Madej Wróbel i Gilem

Warszawa, 06.03.2017 (ISBnews) -  Omega Holding złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie zamiaru przejęcie firm Madej Wróbel i Gilem z siedzibami w Rudzie Śląskiej, podał Urząd.

d29rxx8
d29rxx8

Wniosek wpłynął 24 lutego, sprawa jest w toku.

"Omega Holding należy do grupy kapitałowej Bruno Tassi. Grupa Bruno Tassi, Madej Wróbel i Gilem prowadzą działalność głównie na terenie Polski z minimalnym udziałem eksportu" - czytamy w komunikacie.

Rynkami, na których przedsiębiorcy prowadzą działalność są rynki: produkcji mięsa i wprowadzania go do obrotu, przetwórstwa mięsa i wprowadzania go do obrotu, hurtowej sprzedaży mięsa, hurtowej sprzedaży wędlin, detalicznej sprzedaży mięsa i detalicznej sprzedaży wędlin, podano również.

"Zamierzona koncentracja przedsiębiorców ma na celu zwiększenie potencjału dystrybucyjnego uczestników oraz wzbogacenie asortymentu oferowanego do sprzedaży przez spółki z grupy kapitałowej, do której należy zgłaszający. Dodatkowym impulsem do przeprowadzenia przedmiotowej koncentracji jest chęć sprostania przez uczestników koncentracji ze strony coraz prężniej działających przedsiębiorców, w tym głównie przedsiębiorców o zasięgu międzynarodowym, na rynku produkcji i dystrybucji mięsa i wyrobów mięsnych" - podsumowano.

(ISBnews)

d29rxx8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29rxx8