Trwa ładowanie...

Oni nie wiedzą, co to bezrobocie. Są rozchwytywani przez firmy

Odpowiednio wykwalifikowany pracownik jest na wagę złota. Gdzie takiego najtrudniej znaleźć? Według najnowszego raportu Komisji Europejskiej - w grupie zawodowej robotników obróbki metali oraz mechaników maszyn i urządzeń.
Share
Oni nie wiedzą, co to bezrobocie. Są rozchwytywani przez firmy
Źródło: fotolia.pl
dyhsc6z

Komisja Europejska opublikowała raport o problemach pracodawców z obsadzaniem wolnych miejsc pracy na terenie Unii Europejskiej, Islandii, Liechtensteinu i Norwegii. Z której, oprócz wspomnianej na wstępie, grupy zawodowej trudno zrekrutować pracowników? Na drugim miejscu w zestawieniu znaleźli się specjaliści nauk fizycznych, matematycznych i technicznych, a na trzecim specjaliści do spraw technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Jeśli chodzi o Polskę, największe problemy z rekrutacją występowały wśród grup: specjaliści do spraw technologii informacyjno-komunikacyjnych, średni personel nauk fizycznych, chemicznych i technicznych oraz robotnicy w przetwórstwie spożywczym, obróbce drewna, produkcji wyrobów tekstylnych.

dyhsc6z

Problemy z obsadzaniem wolnych miejsc pracy stosunkowo często występowały także w grupach zawodowych: robotnicy obróbki metali i mechanicy maszyn i urządzeń, specjaliści nauk fizycznych, matematycznych i technicznych oraz specjaliści związani z ochroną zdrowia.

Najmniejsze problemy z rekrutacją w Polsce miały natomiast firmy zatrudniające pracowników z grup zawodowych takich jak: kierowcy i operatorzy pojazdów, sprzedawcy i pokrewni, pracownicy usług osobistych oraz robotnicy budowlani (z wyłączeniem elektryków).

Marta Kowalówka
Sedlak & Sedlak

Ile powinieneś zarabiać? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi.

dyhsc6z

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

Kliknij i znajdź wymarzoną pracę! Codziennie nowe oferty. Sprawdź!

dyhsc6z

Podziel się opinią

Share
dyhsc6z
dyhsc6z